o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Podróbki szczepionki w Polsce! Pfizer potwierdza

16
Podziel się

Do Polski trafiły fałszywe szczepionki firmy Pfizer. W fiolkach zamiast szczepionki był prawdopodobnie środek przeciwzmarszczkowy. Śledczy ustalili, że "szczepionki" nie zostały podane nikomu w kraju.

Podróbki szczepionki w Polsce! Pfizer potwierdza
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
bDZVDYUl

Jak podaje "Wall Street Journal" , w Polsce i Meksyku pojawiły się podrabiane szczepionki przeciwko COVID-19. Firma Pfizer potwierdziła te informacje.

W styczniu polska policja zarekwirowała w mieszkaniu pewnego mężczyzny kilka fiolek wypełnionych płynem i oznaczonych jako szczepionka Pfizer/BioNTech. Okazało się, że we fiolkach znajdował się kwas hialuronowy, stosowany powszechnie do wypełniania zmarszczek.

bDZVDYUn

W Polsce nie doszło do podania nikomu fałszywej szczepionki. Mężczyzna, u którego znaleziono fałszywki, został zatrzymany i oskarżony o oszustwo.

W Meksyku potwierdzono podanie fałszywej szczepionki 80 osobom, bez skutków ubocznych. Osoby te zapłaciły 1000 dolarów za dawkę. Fiolki zawierające wodę destylowaną zamiast szczepionki znaleziono podczas policyjnego nalotu na klinikę w Nuevo León. Miały inne numery partii niż te z oficjalnej dystrybucji oraz złą datę ważności i były umieszczone w zamrażarkach, w jakich trzyma się piwo na plaży. Meksykańska policja zatrzymała sześć osób.

Pandemia dla oszustów?

W związku z szaleństwem szczepionkowym, które panuje na całym świecie, organy ścigania mają pełne ręce roboty. Kwitną witryny w internecie, gdzie wyłudzacze żądają danych osobowych w zamian za szczepionkę.

bDZVDYUt
Wszyscy na świecie potrzebują szczepionek. Wielu ludzi jest zdesperowanych - powiedział Lev Kubiak, dyrektor ds. bezpieczeństwa Pfizer na świecie.

Dystrybucja fałszywek jest jednak łatwiejsza niż kradzież oryginalnych. Financial Times podaje, że producenci szczepionek (w tym Pfizer) oraz kraje, do których je dystrybuują, podjęły "ekstremalne środki bezpieczeństwa" by zapobiegać rabunkom.

bDZVDYUu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZVDYUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Zawiedziony
3 tyg. temu
Znowu wykasowali komentarze... Trzeba zmienić portal, bo nie ma czego czytać
grubenici
3 tyg. temu
Ściema dla niezaszczepionych, aby nie bali trucizny!
BGbandit
3 tyg. temu
Ściema dla niezaszczepionych, żeby nie bać się trucizny! Nie kupuję tego!!!
bDZVDYUP
PISKUP
3 tyg. temu
Wczorajszy news dnia w USA, podawano Polske i Meksyk
GOŚĆ
3 tyg. temu
To dlatego zniknęły mi zmarszczki na torbie , a co będzie jak wezmę drugą dawkę.
wefrwferfer
3 tyg. temu
haha ,to ja tę podróbkę poproszę i kwit QR ,że się zaszczepiłem ,pewnie będzie zdrowiej niż prawdziwą)))
NSZ
3 tyg. temu
Jeśli pojawiły się w POlsce , to jaki macie dowód, że w przychodniach lub szpitalach ,albo w punkt szczepień ich nie używali. Nie można zakładać ,ze ich nie użyto
no tak
3 tyg. temu
Złoty strzał i idziesz do nieba.
hahaha
3 tyg. temu
Podróbka to jest rządu w Polsce.
Rea
3 tyg. temu
Przeciwzmarszczkowy? Kiedy druga dawka?
ściemaiumarł
3 tyg. temu
najważniejsze to ukraść pierwszy milion. W czasie pandemii ważny jest stan płuc. Np. zanieczyszczenia, pył, stany zapalne dym pogarszają. W tej chwili pylą brzozy. Obserwuję dokładnie oczyszczanie z dezynfekcją powietrza. Wieczorem zimą zawsze powietrze jest zanieczyszczone. Ale o ile zanieczyszczenia ważne to 80, to nawet gdy zanieczyszczenia są tylko 1, to usuwane są alergeny i kurz. Jestem przeciwnikiem odporności, ale jest coś takiego jak młody interferon u NIEKTÓRYCH, CZYLI GENY. I nie wyeksploatowany organizm tylko w tym wirusie. Jedynym rodzaju.
CNNNC
3 tyg. temu
Cow Cowid Cow
Mncx
3 tyg. temu
Ta szczypinka to podróbka Anglicy już piszą że nic nie daje...
bDZVDYUH
Jkl
4 tyg. temu
Czyli rząd polski zakupił podrobione szczepionki od jakiegoś kolesia, a nie bezpośrednio od firmy??? To przecież jest kolejna afera na miarę respiratorów pana Sz.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić