Podwójne zabójstwo w Będzinie. Morderca wraca do Polski po 18 latach

51

Niderlandzki sąd wydał zgodę na ekstradycję Rafała P. Mężczyzna był poszukiwany za podwójne zabójstwo w Będzinie, którego dopuścił się na przełomie 2005 oraz 2006 roku. Teraz morderca będzie odsiadywał wyrok dożywocia w polskim więzieniu.

Podwójne zabójstwo w Będzinie. Morderca wraca do Polski po 18 latach
Podwójne zabójstwo w Będzinie. Po 18 latach Rafał P. został sprowadzony do Polski (Policja Śląska)

Rafał P. w nocy z 31 grudnia 2005 roku na 1 stycznia 2006 roku zabił właścicielkę jednej z kamienic w Będzinie (woj. śląskie) i dozorcę, który był przypadkowym świadkiem zdarzenia. Po czym podpalił budynek. Za swoje czyny został skazany na dożywocie.

Mężczyzna zaraz po zbrodni uciekł z Polski. Ukrywał się za granicą. Sąd Okręgowy w Katowicach wydał za nim list gończy, Europejski Nakaz Aresztowania oraz INTERPOL czerwoną notę.

Poszukiwaniami zajęli się śląscy "łowcy głów", którzy otrzymali informacje na temat Rafała P.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Bartosz Arłukowicz
W sprawę niezwłocznie włączono ENFAST, czyli europejską sieć współpracy policyjnej zajmującą się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców, której polskie przedstawicielstwo znajduje się w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP - poinformowała śląska policja.

Dodatkowo wizerunek poszukiwanego opublikowano na stronie Europolu.

Dzięki skutecznej pracy policjantów ustalono, że poszukiwany ukrywa się na terenie Niderlandów. Wyspecjalizowany w zatrzymywaniu najbardziej niebezpiecznych przestępców, holenderski zespół poszukiwań, zweryfikował informacje uzyskane od polskich funkcjonariuszy - podkreśliła policja.

W wyniku współpracy polskiej i holenderskiej Policji oraz wielu skoordynowanym działaniom Rafał P. został zatrzymany 3 lutego w jednym z domów w miejscowości Schijndel. Następnie niderlandzki sąd wydał zgodę na ekstradycję mężczyzny do Polski.

W czwartek, 25 kwietnia, Rafał P. został przetransportowany wojskowym samolotem na lotnisko Chopina w Warszawie, po czym trafił do zakładu karnego.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić