Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Matka zabiła swoje córki. Nowe fakty w sprawie tragedii pod Poznaniem

90

Cały czas pojawiają się nowe informacje w sprawie dramatu w Kobylej Górze (woj. wielkopolskie). 48-letnia Krystyna K. zamordowała w 2023 roku dwie córki, a później próbowała popełnić samobójstwo. Okazuje się, że kobieta może nie trafić ostatecznie do więzienia.

Matka zabiła swoje córki. Nowe fakty w sprawie tragedii pod Poznaniem
Nadal trwają ustalenia dotyczące przyczyn (Policja)

Przypomnijmy, że do dramatycznych wydarzeń w Kobylej Górze doszło 20 kwietnia 2023 roku. Krystyna K. udusiła młodszą córkę, a starszą zadźgała nożem. Sama targnęła się na swoje życie. Uratował ją mąż, który znalazł też zamordowane dzieci.

Kobieta trafiła do aresztu, a biegli zaczęli ustalać przebieg i przyczyny zdarzenia. Potwierdzili już na pewno, że rodziny nie skrzywdził nikt z zewnątrz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmierć księcia Romana Sanguszki. Tak bolszewicy mordowali polskie elity

Na jaw zaczęły wychodzić kolejne informacje. Krystyna K. miała być przed zbrodnią bardzo wycofana i cicha. Co więcej, wysłała do miejscowego sądu rodzinnego list, po którym wszczęto postępowanie w sprawie opieki nad najstarszą córką małżeństwa.

Czy Krystyna K. trafi do więzienia?

Mimo, że od morderstwa minął ponad rok, nadal nie wiadomo jak ostatecznie zakończy się sprawa. Wprawdzie Krystyna K. przyznała się do zbrodni i szczegółowo ją opisała, śledczy nie mają pewności czy kobieta zostanie ukarana za przestępstwo.

Prokurator przedstawił kobiecie dwa zarzuty dotyczące zabójstwa, ale na ten moment biegli mają dostarczyć opinię po obserwacji psychiatrycznej do 30 kwietnia - poinformował Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim w rozmowie z Super Expressem.

Może się okazać, że Krystyna K. nie trafi do więzienia, a do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. W takim przypadku jej proces się nie odbędzie. Jeżeli biegli uznają, że kobieta była poczytalna tylko w części, nadal będzie grozić jej kara, ale sąd może zdecydować się na jej nadzwyczajne złagodzenie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić