Robert Czykiel| 

Pogoda. Burza dała się wszystkim we znaki. A jak będzie w poniedziałek?

4

Poniedziałek będzie znacznie spokojniejszy od niedzieli, ale o wysokich temperaturach można zapomnieć. Burze będą występować, ale nie będą aż tak niebezpieczne.

Pogoda. Burza dała się wszystkim we znaki. A jak będzie w poniedziałek?
Pogoda. Gdzie jest burza? (Unsplash.com)

W niedzielę w wielu regionach kraju burze dały się mocno we znaki. Silny wiatr i obfite opady deszczu sprawiły, że strażacy mieli ręce pełne roboty. Momentami robiło się bardzo niebezpiecznie.

Pogoda. Gdzie jest burza?

W poniedziałek 31 sierpnia będzie znacznie spokojniej. Największe ryzyko występowania burz jest w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim i częściowo w mazowieckim.

Słabe burze mogą pojawić się na północnym zachodzie Polski. IMGW wydało ostrzeżenie dla województwa zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Zobacz także: Huragan widziany z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wideo zapiera dech w piersiach
Miejscami opady będą intensywne, do 10-15 mm. Nie ma zagrożenia silnymi porywami wiatru. Komórki burzowe będą przemieszczać się na południowy wschód - informuje IMGW.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W całym kraju będzie pochmurnie, deszczowo oraz dość chłodno. Najcieplej będzie na południu kraju, gdzie termometry pokażą około 20 stopni Celsjusza. Na zachodzie będzie zaledwie 14 stopni C.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić