Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pogoda długoterminowa. 30 stopni we wrześniu? Sprawdź, co nas czeka

0

W większości kraju miniony weekend był ciepły i słoneczny. Wszystko wskazuje na to, że podobna pogoda czeka nas na początku tego tygodnia. A co będzie później?

Pogoda długoterminowa. 30 stopni we wrześniu? Sprawdź, co nas czeka
Pogoda długoterminowa. Jaki będzie wrzesień? (Pixabay)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że ten tydzień będzie miał dwa oblicza. Początek będzie bardzo ciepły i słoneczny. Na południowym zachodzie temperatura powietrza sięgnie nawet 31 stopni Celsjusza!

Zdecydowanie chłodniej zrobi się w czwartek. Niebo będzie zachmurzone, a ponadto przewidywane są przelotne opady deszczu. Termometry wskazywać będą od 14 do 24 stopni Celsjusza. Najcieplej na południowym wschodzie.

W piątek będzie już nieco lepiej. Weekend powinien być słoneczny, ale chłodny. Według przewidywań specjalistów z IMGW temperatury nie przekroczą 20 stopni.

Pogoda. Co będzie po 20 września?

Po 20 września będzie już coraz chłodniej. Temperatury często będą spadać poniżej 20 stopni Celsjusza. Możemy spodziewać się również burz. Generalnie pogoda coraz mocniej będzie przypominać jesienną.

Reasumując, przed nami ostatnie dni, by pocieszyć się letnimi akcentami. Niedługo wysokie temperatury odejdą w zapomnienie i powoli będziemy zbliżać się do szarych, jesiennych wieczorów i poranków.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić