Wróć na
Mateusz Domański
|

Pogoda. Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla kilku województw

1
Podziel się

Wszystko wskazuje na to, że niedziela będzie dość niespokojnym dniem. Szczególnie mieszkańcy południa Polski powinni uważać na burze z gradem. Gdzie może zagrzmieć?

Pogoda. Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla kilku województw
Gdzie jest burza? (Pixabay)
bCZJPsfF

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed burzami z gradem. Mogą one występować w województwie śląskim (pow. żywiecki), a także w woj. małopolskim (pow. bocheński, pow. brzeski, pow. dąbrowski, pow. krakowski, pow. limanowski, pow. miechowski, pow. myślenicki, pow. nowosądecki, pow. nowotarski, Nowy Sącz, pow. proszowicki, pow. suski, pow. tarnowski, pow. tatrzański, pow. wadowicki i pow wielicki).

Czytaj także:

bCZJPsfH

Na burze powinni uważać również mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Chodzi o takie powiaty jak: buski, kazimierski, opatowski, ostrowiecki, pińczowski, sandomierski i staszowski.

W niedzielę zagrzmieć może też w woj. podkarpackim. Tutaj ostrzeżenia obowiązują na terenie powiatów: kolbuszowskiego, dębickiego, mieleckiego, stalowowolskiego i tarnobrzeskiego.

Pogoda. Jak zachować się podczas burzy?

Burze bywają bardzo groźne. Dlatego też każdorazowo, kiedy widzimy, że się zbliża, powinniśmy jak najszybciej poszukać bezpiecznego schronienia. Pamiętajmy, by nie chować się np. pod drzewami. Jeżeli jesteśmy w domu, zabezpieczmy wszelkie przedmioty, które mogą się uszkodzić w trakcie burzy lub mogą zrobić komuś krzywdę. Po prostu postępujmy roztropnie.

bCZJPsgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
🐿🐿🐿
3 tyg. temu
Burza gdzie jestes🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Najnowsze komentarze (1)
🐿🐿🐿
3 tyg. temu
Burza gdzie jestes🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić