Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Pogoda. Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla kilku województw

1

Wszystko wskazuje na to, że niedziela będzie dość niespokojnym dniem. Szczególnie mieszkańcy południa Polski powinni uważać na burze z gradem. Gdzie może zagrzmieć?

Pogoda. Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW dla kilku województw
Gdzie jest burza? (Pixabay)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed burzami z gradem. Mogą one występować w województwie śląskim (pow. żywiecki), a także w woj. małopolskim (pow. bocheński, pow. brzeski, pow. dąbrowski, pow. krakowski, pow. limanowski, pow. miechowski, pow. myślenicki, pow. nowosądecki, pow. nowotarski, Nowy Sącz, pow. proszowicki, pow. suski, pow. tarnowski, pow. tatrzański, pow. wadowicki i pow wielicki).

Czytaj także:

Na burze powinni uważać również mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Chodzi o takie powiaty jak: buski, kazimierski, opatowski, ostrowiecki, pińczowski, sandomierski i staszowski.

W niedzielę zagrzmieć może też w woj. podkarpackim. Tutaj ostrzeżenia obowiązują na terenie powiatów: kolbuszowskiego, dębickiego, mieleckiego, stalowowolskiego i tarnobrzeskiego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pogoda. Jak zachować się podczas burzy?

Burze bywają bardzo groźne. Dlatego też każdorazowo, kiedy widzimy, że się zbliża, powinniśmy jak najszybciej poszukać bezpiecznego schronienia. Pamiętajmy, by nie chować się np. pod drzewami. Jeżeli jesteśmy w domu, zabezpieczmy wszelkie przedmioty, które mogą się uszkodzić w trakcie burzy lub mogą zrobić komuś krzywdę. Po prostu postępujmy roztropnie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić