Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pogoda na ostatni weekend wakacji. Miejscami ponad 30 st. C. Uwaga na burze!

0

Wakacje dobiegają końca. Trwa ich ostatni weekend. Wszystko wskazuje na to, że pogoda zarówno w sobotę, jak i niedzielę będzie kapryśna. Przewidywane są upały, ale i deszcze oraz burze.

Pogoda na ostatni weekend wakacji. Miejscami ponad 30 st. C. Uwaga na burze!
Okres wakacji dobiega końca. Jaka pogoda w ostatni weekend sierpnia? (Pixabay)

W sobotę na południowym wschodzie wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. W pozostałych rejonach naszego kraju zachmurzenie umiarkowane, a także duże. Miejscami przewidywane są opady deszczu, natomiast nad morzem również gdzieniegdzie burze.

Temperatura w sobotę będzie mocno zróżnicowana w zależności od rejonu Polski. Najcieplej na południowym wschodzie. Tam termometry pokażą aż 30 stopni Celsjusza, a może nawet i więcej.

Na północy około 20 st. Celsjusza. W centrum natomiast temperatura powietrza wahać się będzie w granicach 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

Pogoda. Jak będzie w niedzielę?

Na południowym wschodzie bardzo ciepło będzie również w niedzielę. Generalnie dla całego kraju prognozuje się opady deszczu i burze.

Najsilniejsze burze mają wystąpić od Opolszczyzny i Górnego Śląska po południowe Mazowsze. Prognozowana suma opadów do 30 mm.

Najwyższe temperatury odnotujemy na wspomnianym południowym wschodzie - do 33 st. Celsjusza. Na zachodzie i północy ok. 20 st. C, a w centrum - 23 stopnie.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić