Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla całej Polski. Możliwa najgroźniejsza nawałnica tego lata!

15

Wszystko wskazuje na to, że w niedzielę znów wystąpią niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Przewiduje się burze z gradem, a także porywisty wiatr. Ostrzeżeniami IMGW objęto całą Polskę.

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW dla całej Polski. Możliwa najgroźniejsza nawałnica tego lata!
Pogoda. Możliwe burze z gradem (Pixabay)

Eksperci nie mają wątpliwości. W niedzielę możemy doświadczyć najgroźniejszej nawałnicy tego lata. Prędkość wiatru może wynieść aż 120 km/h, możliwe jest również pojawienie się trąb powietrznych.

Najgroźniej będzie na pasie od Śląska po Kujawy, Mazowsze i Podlasie. Pogoda.wp.pl podaje, że powinniśmy być przygotowani na gwałtowne burze z gradem (średnica do 3-5 cm) i ulewy (do 40-50 mm). Możliwe są lokalne podtopienia.

W południowej i centralnej Polsce obowiązują ostrzeżenia IMGW I i II stopnia przed burzami z gradem i silnym deszczem z burzami. Najprawdopodobniej wkrótce alerty dla regionów południowych zostaną podniesione do najwyższego, trzeciego stopnia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pogoda na niedzielę. "Potencjalnie katastrofalna"

Przewidywania ekspertów na niedzielę nie napawają optymizmem. Twierdzą, że ten dzień może być "potencjalnie katastrofalny".

W niedzielę możemy się spodziewać najpoważniejszego incydentu burzowego w tym roku. Wstępnie, można mówić o bardzo groźnej sytuacji" - alarmuje na swoim profilu na Twitterze Sieć Obserwatorów Burz

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić