"Pokaż, co masz". Sekundę później ugryzł go rekin

7

Miłe popołudnie z ojcem mogło się skończyć prawdziwą tragedią dla tego 8-latka. Chłopiec złowił piękną rybę w pobliżu Wielkiej Rafy Koralowej w Australii. Gdy chciał zaprezentować okaz do kamery, omal nie stracił życia. Do dziecka podpłynął rekin i ugryzł go w klatkę piersiową.

"Pokaż, co masz". Sekundę później ugryzł go rekin
8-latek chciał pochwalić się złowioną rybą. Ojciec nagrał atak rekina (YouTube)

Manni Alam wybrał się na ryby wraz ze swoim tatą. Od najmłodszych lat jest to wielką pasją 8-latka. Podczas ostatniego połowu chłopczyk złapał pokaźnego pstrąga koralowego w oceanie. Rozpierała go prawdziwa duma.

Tak bardzo się cieszył ze zdobyczy, że poprosił ojca, by ten nagrał go, jak pozuje wraz z okazem. Planował pochwalić się filmikiem w mediach społecznościowych. Wskoczył więc dosłownie na moment do wody. Wtedy doszło do tragedii.

8-latka zaatakował rekin. Chłopiec nie zraził się tym zdarzeniem

Na filmiku słychać jak tata mówi do synka: "Manni, pokaż mi, na co cię stać". Zadowolone dziecko kładzie rybę na brzegu łodzi i wtedy zdarza się coś przerażającego. Pojawia się rekin czarnopłetwy. Zwierzę próbuje porwać pstrąga, ale w konsekwencji omija go, a swoje zęby wbija.... w klatkę piersiową chłopca.

Na szczęście ugryzienie nie było śmiertelne, a zdezorientowany rekin szybko odpłynął. Ojciec wciągnął synka na brzeg łodzi. Chłopiec został lekko ranny. Gdy 8-latek już ochłonął z emocji, udzielił wywiadu lokalnemu reporterowi CNN.

Dziecko przyznało, że ten przykry incydent nie zraził go do dalszego nurkowania w oceanie i łowienia ryb. "Wejdę tam z powrotem" - przyznał dzielny 8-latek.

Po prostu trochę bolało w klatce piersiowej, ale to wszystko - powiedział Manni.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić