Pokazał zdjęcie z grzybobrania. Ludzie wprost nie mogli uwierzyć

31

Sezon na grzybobranie w pełni, a kosze pełne apetycznych okazów zalewają tematyczne grupy w mediach społecznościowych. Prawdziwy wysyp prawdziwków w tę upalną niedzielę trafił się w województwie lubelskim. Zdjęcie dorodnych grzybów wzbudziło zachwyt internautów, ale nie wszyscy w nie uwierzyli. Dlaczego mieli wątpliwości?

Pokazał zdjęcie z grzybobrania. Ludzie wprost nie mogli uwierzyć
Pokazał zdjęcie prawdziwków, ludzie nie chcą uwierzyć (Facebook, Stanisław Kamieniarz)

Choć do szczytu sezonu grzybowego jest jeszcze sporo czasu, w lasach roi się od grzybów na które polują zapaleni miłośnicy grzybobrania.

I choć sezon na dorodne prawdziwki zdaniem grzybiarzy trwa obecnie w Bieszczadach, na zbiory tych popularnych i smacznych grzybów z powodzeniem mogą liczyć także mieszkańcy położonych wyżej terenów.

Prawdziwym wysypem dorodnych okazów pochwalił się jeden z grzybiarzy z terenu województwa lubelskiego. Grzybiarz przekonuje, że koszyk udało mu się wypełnić w lesie w okolicy Annopola.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Boczniak białożółty. Popularny grzyb w Polsce

Ale podobnymi zbiorami chwalili się niedawno bieszczadzcy leśnicy, którzy szczególnie na ten moment polecali zbiory w okolicach kwaśnych buczyn, więc na obfite zbiory warto wybrać się na terenie całego kraju.

Zdjęcie imponującego grzybobrania w drugim tygodniu czerwca pojawiło się na stronie Lasów Państwowych. Kilkadziesiąt dorodnych okazów zebrała mieszkanka wsi Kolbudy na Pomorzu.

Ale inna z internautek przekonuje pod postem, ze na Pomorzu jak dotąd udało jej się zebrać jedynie kurki. Okazuje się jednak, że nie wszyscy wierzą grzybiarzom chwalącym się swoimi zbiorami w sieci.

Nie wierzcie, to zdjęcie z zeszłego roku. Okłamują ludzi - napisał jeden z internautów.

Na ripostę nie musiał jednak długo czekać. W odpowiedzi na jego wpis grzybiarze zaczęli zasypywać go zdjęciami swoich zbiorów.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić