Pokazała "swieże" jedzenie z fastfoodów. Leży u niej od dwóch lat

28

TikTokerka pokazała jedzenie, które leży w plastikowych pojemnikach od dwóch lat. O dziwo w ogóle się nie psuje. W ten sposób chciała pokazać, jak niezdrowa jest przetworzona żywność.

Pokazała "swieże" jedzenie z fastfoodów. Leży u niej od dwóch lat
To jedzenie ma dwa lata! (TikTok)

Kto z nas nie ma słabości do fastfoodów? Raz w czas każdemu zdarzy się chwycić za pizzę czy hamburgera. Jednak wizja smacznego, taniego i szybkiego jedzenia przyciąga ludzi coraz częściej, a wysokoprzetworzona żywność zaczyna stanowić coraz większy procent naszej diety.

Odbija się to znacząco nie tylko na sylwetce, ale przede wszystkim na zdrowiu. Jedna z tiktokerek postanowiła pokazać, jak rozkłada się tego typu jedzenie. A właściwie nie rozkłada. Pokazała nietypową kolekcję swojej mamy. Nagranie w ciągu kilku dni obejrzało ponad 3 miliony ludzi.

Ta żywność pokazana tutaj to żywność ultra przetworzona, którą regularnie spożywa 80% Wielkiej Brytanii - mówi na nagraniu.

Jak przyznaje Kandemir, jej matka jest psychologiem i dietetyczką. Przetworzoną żywność zaczęła zbierać ok. 2 lata temu, dlatego produkty, które widać na nagraniu mają od roku do dwóch lat. A wcale tak nie wyglądają. Chciała w ten sposób udowodnić, jak niezdrowa musi być wysokoprzetworzona żywność, skoro przez tak długi czas w ogóle się nie psuje.

Wciąż masz ochotę na tego burgera? - podsumowuje Kandemir.
Zobacz także: Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić