Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|

Pokazała zdjęcie kartkówki dziecka. Co napisał nauczyciel? Fala komentarzy

232
Podziel się:

Po sieci krąży zdjęcie kartkówki z języka angielskiego, która należy do jednego z uczniów szkół podstawowych w woj. podlaskim. Dziecko nie wiedziało, jak pisze się "krokodyl" po angielsku. Co na to nauczyciel? Jego reakcja wywołała falę komentarzy.

Pokazała zdjęcie kartkówki dziecka. Co napisał nauczyciel? Fala komentarzy
(Pixabay)

Właśnie tak powinien zareagować wzorowy nauczyciel na błąd popełniony na kartkówce przez dziecko, twierdzą rodzice z niemal całej Polski, gorąco komentujący zdjęcie kartkówki, które okrążyło sieć. Szczególnie gdy jest ono jeszcze małe i chodzi do szkoły podstawowej.

Na kartkówce, która wywołała dyskusję (zdjęcie poniżej), wyraźnie widać, że dziecko miało dobre intencje. Przyłożyło się do nauki i zapomniało tylko jednego słowa po angielsku, którego znajomości wymagał nauczyciel. Aby jednak nie zniechęcać ucznia do dalszej pracy, a jednocześnie nagrodzić go za to, że przecież sporą jej część wykonał bezbłędnie, nauczyciel nie był dla ucznia surowy, jak to zwykle w polskich szkołach bywa - wręcz przeciwnie!

Pod słowem "krokodyl", do którego dziecko przyznało się, że po prostu nie pamięta, jak słowo to pisze się po angielsku, nauczyciel napisał "nie szkodzi", dodając jeszcze uśmiechniętą minkę na pocieszenie. Ocena natomiast to cała "piątka", czyli "bardzo dobry". Bez minusa!

Dzięki temu, jak twierdzą rodzice, dziecko ma powody, aby lubić nauczyciela, szanować go, traktować jako autorytet i czuje, że warto się starać, bo staranie to zostanie zauważone. Dodatkowo ma świetną lekcję na przyszłość, bo nikt nie jest idealny, a każdy, kto się stara, czasami popełnia błędy.

Rzadko spotykane, a jakie wspaniałe - brawo, panie nauczycielu - napisała internautka na Facebooku.
Wspaniałe i jakie pedagogiczne - czytamy dalej.
I to jest super zachowanie, a dziecko, po czymś takim, z przyjemnością douczy się tego, czego zapomniało! - uważa ktoś inny.

Niestety, nie wiadomo, do jakiej szkoły chodzi uczeń, a także do której klasy. Wiadomo tylko, że najprawdopodobniej do placówki na terenie woj. podlaskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(232)
dbanasiak5612
8 miesięcy temu
Brawo dla Pana nauczyciela
Renata
8 miesięcy temu
Brawo wspaniały nauczyciel takich jest bardzo mało gdzie takich szukać
Takie jest zy...
8 miesięcy temu
Mnie tam nauczyciele kiedyś nauczyli : czemu mój kolega ma gorsze oceny a ma na koniec 4 a ja 3 .... Odpowiedz wychowawczyni,,bo takie jest życie" hahaha wtedy straciłem wiarę w system byłem wtedy w 5 klasie ... Brakowało mi to do czerwonego paska na świadectwie ...
Ojciec
8 miesięcy temu
Obecny minister szkolnictwa może zwolnić nauczyciela bo nie zadał mu pokuty 100 razy papież
Kaśka
8 miesięcy temu
Ale wiecie, że skala ocen kończy się na ocenie celującej?
Kys
8 miesięcy temu
Przecież to jest debilizm tak oceniać. Nosorożec. Dziecko napisało rinho a pisze się rhino A nauczyciel mu poprawił i dał punkta. Bezsens
Kakual
8 miesięcy temu
Brawo dla nauczyciela. To się nazywa pedagog z powołania
Xdd
8 miesięcy temu
Myślałem że kolejna fama a tu taki chu hahaha no cóż spoko
Super
8 miesięcy temu
Bardzo wyrozumiały pan
Roma
8 miesięcy temu
😊Jest zwycięzca nauczyciel roku
Tulipan
8 miesięcy temu
Tak brawo, brawo. Jestem ciekawy czy jak weźmiesz takiego do remontu i zrobi swoją pracę w 80% to też mu zapłacisz? Tak uczycie tych iphon'owcow, że nic w życiu nie będą potrafili pozadnie zrobić.
Jan
8 miesięcy temu
Super nauczycielka to pochwalam. Nie obniżyła oceny tylko wsparła dziecko i zachęciła do dalszej nauki. Bravo!!!!! Taki właśnie nauczycieli brakuje w Polsce!;
Krzysiek
8 miesięcy temu
Super pedagog.
Miś o małym r...
8 miesięcy temu
rzycie jezd za krutkie rzeby wnikać w szczeguly
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić