Pokazali tajemnicze zdjęcie. Tylko nieliczni zgadną co na nim jest

19

Nie od dziś wiadomo, że przyroda potrafi zaskakiwać swoim nieoczywistym pięknem, a to co chcemy w niej zobaczyć w dużym stopniu zależy od naszej wyobraźni. Dowodzi tego zdjęcie leśników jakie pojawiło się ostatnio na profilu Lasów Państwowych. Niektórzy zamiast piękna dzikiej przyrody mogą zobaczyć na nim jedynie... kod kreskowy.

Pokazali tajemnicze zdjęcie. Tylko nieliczni zgadną co na nim jest
Leśnicy zadali zagadkę co widać na zdjęciu. Tylko nieliczni umieli odpowiedzieć (Facebook)

Trudno od pierwszego spojrzenia zgadnąć co znalazło się na zdjęciu udostępnionym przez Lasy Państwowe.

By rozwikłać tę zagadkę na chwilę trzeba się przy fotografii zatrzymać. Dopiero wtedy ukazują się nam proste jak od linijki szpalery różnej grubości drzew, których pnie owiane są śniegiem.

To fascynujące zdjęcie sugerujące, że przy obserwowaniu przyrody zarówno podczas leśnych spacerów czy też tej zaklętej na nieoczywistym zdjęciu przypomina nam, że przede wszystkim potrzebna jest uważność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zaskroniec próbuje połknąć ropuchę. Niecodzienne nagranie Lasów Państwowych

By dostrzec prawdziwe piękno musimy na moment zwolnić, zatrzymać się i skupić na przeżywaniu. W innym przypadku, jak sugerują swoim podpisem pod fotografią w mediach społecznościowych leśnicy, możemy zobaczyć jedynie "kod kreskowy".

Pod postem udostępnionym przez leśników rozgorzała momentami prawdziwie filozoficzna dyskusja.

To dość interesujący obraz, szczególnie, że śnieg u nas coraz rzadziej.(...) Takie lasy, monokultury są u nas dość powszechne. Czy wolelibyśmy mieć takie o wielu piętrach i wielogatunkowe? Raczej tak, bo są stabilniejsze. Ale nie na wszystko mamy wpływ... szczególnie, że życie człowieka znacznie krótsze od generacji lasu... - pisali przedstawiciele Lasów Państwowych.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić