o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Polacy mogą zarobić mniej. Rząd ponownie chce uszczuplić nasze dochody

31
Podziel się

Jeśli pracowałeś lub pracujesz za granicą, do tej pory rozliczałeś się tylko w kraju, w którym osiągałeś dochód. Teraz może się to zmienić. Polski rząd już ma pomysł, jak uszczuplić twoje dochody.

Polacy mogą zarobić mniej. Rząd ponownie chce uszczuplić nasze dochody
Polski rząd planuje zlikwidować ulgę abolicyjną (Pixabay)
bDAzHAxx

Polacy pracujący za granicą przywiozą mniej pieniędzy niż dotychczas

Do tej pory w Polsce obowiązuje ulga abolicyjna. Oznacza to, że jeśli ktoś pracuje za granicą, to tam również się rozlicza, a w Polsce nie musi płacić dodatkowego podatku dochodowego z tytułu osiąganych poza granicami RP dochodów. Teraz ma się to zmienić.

bDAzHAxz

Likwidacja ulgi abolicyjnej

W tym momencie osoby pracujące np. w Niemczech, tylko tam płacą podatek dochodowy. Kiedy tzw. ulga abolicyjna zostanie zlikwidowana, będą musieli zapłacić podatek także w Polsce. Dokładnie chodzi o różnicę pomiędzy podatkiem w Polsce a podatkiem w kraju, gdzie pracowali.

Na razie nie jest jeszcze pewne, czy ulga abolicyjna zostanie zlikwidowana. Niemniej Ministerstwo Finansów przygotowało już projekt ustawy, którą wspomnianą ulgę ma zlikwidować. Nie podano jednak powodów takiej decyzji.

bDAzHAxF

Polacy mogą zarobić mniej

Jeśli ulga abolicyjna rzeczywiście zostanie zlikwidowana, Polacy pracujący poza terytorium RP będą musieli płacić w Polsce różnicę między podatkiem dochodowym, który zapłacili w innym kraju, a stawką podatku dochodowego obowiązującą w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAzHAxG
bDAzHAya
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
lili
5 miesięcy temu
RZAD TAK WSZYSTKO ZABRAC I BAWIC SIE W SWIETEGO MIKOLAJA NIBY DAWAC I ROZDAWAC NIESWOIE A TYM KUPOWAC WLADZE I POPARCIE NIC NIE ROBIAC TO PIS POTRAFI
zzz
5 miesięcy temu
Podwójne opodatkowanie...już podatek Belki(miał być czasowo) nie wystarcza , może trzeba zacząć od siebie?
Nick
5 miesięcy temu
Rząd chce ukarać Polaków bo nie głosowali wystarczajaco tak jak chciał rząd i na dodatek składali sprzeciwy. Ukarze tez Polakow w kraju bo ośmielili się kwestionować poselskie podwyżki. Kaczyński jest pamiętliwy.
bDAzHAyb
dkd
5 miesięcy temu
Takie są koszty łapówki 500+
Gero
5 miesięcy temu
Zmuszą w ten sposób osoby pracujące za granicą do pozostania tam na stałe i podziekowanie rządowi za bycie płatnikiem+.
Najnowsze komentarze (31)
Smutna
3 tyg. temu
Dlatego kochana Polsko moje dzieci musieli cię opuścić bo rząd ich do tego zmusił i niezanośi się żeby mogli wrócić bo i po co ??muszą sami zasnąć o siebie i o swoje rodziny
gość
4 miesiące temu
Pracowałam sezonowo za granicą. W Polsce pobierałam emeryturę. Musiałam oczywiście zapłacić podatek w Holandii, a po powrocie po zeznaniu rocznym zapłacić podatek w Polsce od tego co mi po opodatkowaniu holenderskim pozostało. Zaznaczam, że Holandia nie dała mi zwrotu tego odciągniętego podatku. I gdzie tu sprawiedliwość?! W Polsce pracy nie mogłam znaleźć, pojechałam do pracy do Holandii i państwo polskie te ochłapy, które jeszcze zostały, znów mi opodatkowało, pomimo podobno funkcjonowania zasady unikania podwójnego opodatkowania (tak to się tylko pięknie nazywa!!!). Podatek łączny wyszedł mi pewnie ok. 30%!!!
Piśior
5 miesięcy temu
Brakuje nam kasy na złodziejskie interesy
A tak
5 miesięcy temu
Te wszystkie pierdoły, które piszecie są wyssane z palca, bo kompletnie nie macie pojęcia, co i jak będzie. Zresztą, tak jest od zawsze, bo gdybanie jest cechą narodową Polaków. A ja mówie trzeźwo: POŻYJEMY, ZOBACZYMY.
Wac
5 miesięcy temu
Zgodnie z artykulem gdy od 15tu lat pracuje i mieszkam w UK, to teraz bede musial placic podatki w polszy, tylko dlatego ze wciaz jestem polakiem?
Jan
5 miesięcy temu
skoro głosowaliście na komunizm to teraz płacić
Zagranicznik
5 miesięcy temu
Dlatego moja droga Polsko nigdy do ciebie ne wrócę
jaaninkaa
5 miesięcy temu
bedzie to tez dotyczylo europoslow?????
bDAzHAxT
Krzysiek
5 miesięcy temu
Cały rząd powinni wybić do 5go pokolenia
1234567
5 miesięcy temu
Nie do końca rozumiem... Jak nie jestem zameldowany w Polsce tylko za granicą tam pracuje mieszkam płacę podatki to mnie też będą chcieli okraść?
(A)
5 miesięcy temu
Znaczy, nie wystarczy wyjechać, trzeba jeszcze zmienić obywatelstwo...
ak001
5 miesięcy temu
Brawo PiS! Nikt tak nie łupił Polaków jak wy! Szczególnie tych najbiedniejszych, bo to oni najbardziej odczuwają skutki kupowania sobie przez was głosów na cieplutkie rządowe posadki i miejsca w zarządach Spółek Skarbu Państwa dla waszych pociotów.
Sławomir
5 miesięcy temu
niech oddadzą co ukradli i niech zaczną od co roku zakupów nowych BMW przez swoje diety i pensje za nierobienie niczego .Pierw od siebie dla przykładu póżniej biednym
podatnik
5 miesięcy temu
Tylko że z dochodów w Niemczech obowiązuje rozliczenie metodą wyłączenia z progresją, a ulga abolicyjna dotyczy rozliczenia dochodów z krajów dla których zastosowanie ma metoda proporcjonalnego odliczenia np Niderlandy.........
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić