Polacy ocenili słowa Kaczyńskiego. Czarnecki broni prezesa PiS

96

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat picia alkoholu przez kobiety i jego rzekomego związku z niskim wskaźnikiem dzietności w Polsce. Słowa prezesa PiS skomentował eurodeputowany tej partii Ryszard Czarnecki. A jak Polacy oceniają słowa Kaczyńskiego?

Polacy ocenili słowa Kaczyńskiego. Czarnecki broni prezesa PiS
Ryszard Czarnecki skomentował słowa o "dawaniu w szyję" (PAP, AA/ABACA)

Wypowiedź prezesa PiS wywołała prawdziwą burzę w przestrzeni publicznej. Jego poglądy krytykowali m.in. politycy, dziennikarze, osoby publiczne. Z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla dziennika "Rzeczpospolita" wynika, że 72 proc. respondentów oceniło, że słowa Kaczyńskiego obrażają kobiety.

Czarnecki powołał się na WHO, ale przykładów nie podał

Poglądy na temat przyczyn niskiego wskaźnika dzietności w Polsce Jarosława Kaczyńskiego skomentował eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.

Ja bym prosił, żeby nie manipulować wypowiedzią pana prezesa. Prezes odwołał się do pewnych danych WHO - powiedział Czarnecki w programie "6. Dzień Tygodnia w Radiu ZET".

Nie podał jednak żadnych danych z WHO. Zdaniem Czarneckiego "wypowiedź pana prezesa jest wykorzystywana przez opozycję i media związane z opozycją do takiego frontalnego ataku na prezesa i Prawo i Sprawiedliwość - akurat na tę formację, która zapewniła bezpieczeństwo socjalne bardzo wielu ludzi w Polsce w ostatnich latach".

Taka jest prawda. To jest swoisty paradoks. Przykro mi z tego powodu- dodał Ryszard Czarnecki na antenie Radia ZET.

Eurodeputowany PiS podkreślił, że program 500 plus "chwilowo zwiększył dzietność w Polsce". Dodał też, że kobiety później rodzą dzieci nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. - To się dzieje w całej Europie, ba! - na świecie. Oczywiście, na różnych kontynentach różnie, bo w Afryce czy Azji jest inaczej - stwierdził Czarnecki.

Przypominamy, że skandaliczna wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego padła podczas wizyty w Ełku. - Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. (...) Ale jak do 25. roku życia daje w szyję to, trochę żartuję, ale nie jest to dobry prognostyk w tych sprawach - mówił. Warto podkreślić, że nie powołał się na żadne badania, a eksperci podkreślają, że picie alkoholu przez młode kobiety nie jest czynnikiem mającym wpływ na dzietność w Polsce.

Zobacz także: Mocna ocena Kaczyńskiego. "Obrzydliwe. Nie życzę sobie"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić