o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Joe Biden mówi o Polsce. Te słowa wielu zabolą

1336
Podziel się

Były wiceprezydent i kandydat Demokratów na prezydenta, Joe Biden wypowiedział się krytycznie o sytuacji na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech. Następnie wskazał na problem "wzrostu totalitarnych reżimów na świecie".

Joe Biden mówi o Polsce. Te słowa wielu zabolą
Joe Bidena wypowiedział się krytycznie o sytuacji na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech. (PAP)
bDeVtkkB

Rywal Donalda Trumpa w tegorocznych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Joe Biden podczas zorganizowanego przez telewizję ABC News spotkania z wyborcami w Filadelfii wypowiedział się na temat polityki zagranicznej.

NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (...). Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie(...) - mówił Biden podczas spotkania z wyborcami w Filadelfii.
bDeVtkkD

W środę sztab Bidena przesłał mediom oświadczenie, w którym przekazano, że będzie on sprzeciwiał się Nord Stream 2 (projekt infrastrukturalny dotyczący budowy gazociągu do przesyłu gazu ziemnego przez Morze Bałtyckie) oraz utrzyma amerykańskie zobowiązania wobec NATO.

Joe Biden uważa, że artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego, traktujący atak na jakiegokolwiek członka NATO jako atak na wszystkim członków NATO - stanowi niezachwianą więź między Stanami Zjednoczonymi i Polską - napisano w oświadczeniu.

W przypadku zwycięstwa kandydata Demokratów, Joe Biden "utrzyma zobowiązania Ameryki wobec NATO i zakończy schlebianie administracji Donalda Trumpa wobec prezydenta Rosji, Władimira Putina".

bDeVtkkJ

W oświadczeniu podano również, że Biden będzie chciał wzmocnić niezależność energetyczną Europy.

Joe Biden będzie opowiadał się za praworządnością oraz zrewitalizuje nasze narodowe zobowiązania w promowaniu praw człowieka i demokracji w kraju i na świecie - czytamy w oświadczeniu.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się już 3 listopada. Jak podają najnowsze sondaże Joe Biden ma wciąż sporą przewagę nad obecnym prezydentem Donaldem Trumpem. Jednak wyścig o fotel prezydenta może się zaostrzyć w ostatnich dniach przed wyborami.

bDeVtkkK

Joe Biden z niezapowiedzianą wizytą w Polsce

bDeVtkle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1336)
jar
5 dni temu
"widzimy od Białorusi po Polskę" - ciekawy wybór, a co pomiędzy????
Ziom
5 dni temu
Jak większość amerykanów ten pan ma blade pojęcie o świecie a szczególnie o Polsce
...
5 dni temu
Jeśli Polska ma złe relacje z Rosją, a równocześnie zdołała się pokłócić o historię z Ukrainą, z Białorusią ma relacje nijakie, z Francją relacje są zamrożone, a teraz pokłóci się z Niemcami, to pozostaną nam już tylko relacje z USA. Przy nadmiernym jednak postawieniu wszystkiego na relacje z Donaldem Trumpem, może się okazać, że jeśli Trump przegra wybory, Polska pozostanie de facto osamotniona i przyjdzie nam mierzyć się z Rosją już wyłącznie za pomocą mitycznego, bo nadal istniejącego tylko w teorii, Trójmorza, w którym – co gorsza – nasz najbliższy sojusznik, czyli Victor Orban ma akurat doskonałe relacje z Władimirem Putinem”.
bDeVtklf
wer
5 dni temu
Większość co tu pisze, to żadnego reżimu nie widziała!! a może szkoda....
Twb
5 dni temu
I po wojnie przyjęli wielu uchodźców, byłych naukowców i inżynierów z okupowanych Niemiec aby im się nic nie stało, przecież to najwyższy szczyt praworzadnisci
Najnowsze komentarze (1336)
Gaza
wczoraj
Czuje ze napalmem beda wypalac prawicowcow w rezimowych krajach srodkowej europy. Czechy, Wegry, Polska, Bialyraj i czesci Ukry. Jak wpadna na ten marsz wolnosci, to bedzie drugi Wietnam. Beda prac, lac i sprzatac.
Demos
wczoraj
Zacznie czyscic totalitaryzm prawicowy. Czas na aresztowania i pogrom udawanych bizneSSmanow
Demos
wczoraj
Juz on sie zajmie rezimowcami w Polsce, Czechach, Wegrach i Bialej Rusi. Odechce im sie pochodow i prawicy na zawsze.Najpierw wstrzyma zercie, porzyczki i manipulacje finansowe, a potem to juz policja demokratyczna silnej reki zrobi ze zmanipulowanym przez prawice tlumem, porzadek. Odechce sie PIENIEDZOW.
Karol
2 dni temu
Dlatego mam nadzieje ze wygra Wybory. A hejterstwo niech sobie uzywa. A co maja innego do roboty ? Ameryki na oczy nie widzieli i nie zobacza ale wiedza jak Amerykanie mysla i co jest dla nich wazne. Ja mysle ze Wolnosc Demokracja i Deklaracja Niepodleglosci. Dlatego trzymam kciuki
żałosne
2 dni temu
zdemenciały biden mysli, że Białoruś tez należy do NATO
Realista
2 dni temu
Dzięki totalitaryzmom III Rzesza zbudowała ogólnokrajową sieć autostrad i to przed 1940 rokiem. Po wojnie pozwoliło się to Niemcom zachodnim bardzo szybko rozwinąć. Bez tych autostrad program land lease (pomoc gospodarcza od USA) nie byłby tak efektywny
Zenon
2 dni temu
FCK you Joe, You do not even know where Poland is you leftist asshole.
juesej
3 dni temu
Widzimy to wszystko, co dzieje się na Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie. Nie zgadzam się,na Białorusi nie ma reżimu,w Polsce ina na Węgrzech tak
bDeVtkkX
Iwona
3 dni temu
Baidento porazka facet z demencja na prochach przed spotkaniami z ludzmi to ni kandydat na prezydenta USA
abc
3 dni temu
To że naród walczy by żyć lepiej to dla niego jest to reżim totalitarny, coś z nim jest nie tak.
ela
4 dni temu
Powiedział prawdę.Kaczyński jest podobny do Łukaszenki.Przez obu cierpią narody.Dlaczego ludzie obrażają się na fakty?
tlc
4 dni temu
Szkoda,że pan Biden nie odniósł się do reżimu Władimira Putina.
szuger53
4 dni temu
Polska Usa dwa bratanki
uuu
4 dni temu
mysle ze to koniec PISU do nastepnych wyborow
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić