Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Polak na Marsie. Janusz Christa "wylądował" na Czerwonej Planecie

5
Podziel się:

W listopadzie minie 13. rocznica śmierci Janusza Christa. Mimo tego autor kultowego cyklu komiksów "Kajko i Kokosz" stał się jedną z 11 milionów osób, które odbyły symboliczną podróż na Marsa. W jaki sposób było to możliwe?

Polak na Marsie. Janusz Christa "wylądował" na Czerwonej Planecie
Kadr z serialu "Kajko i Kokosz" (Twitter, Netflix Polska)

"Wysłanie" Janusza Christy na Marsa było możliwe dzięki Sławomirowi Malinowskiemu. Jak wyjaśnił, sam jest wielkim fanem serii "Kajko i Kokosz", w tym zeszytu "Kajko i Koko w kosmosie".

Razem z bohaterami, dzięki Januszowi, wędrowałem po odległych zakątkach Wszechświata, poznając obce galaktyki i cywilizacje. W ubiegłym roku nadarzyła się okazja, abym mu za to podziękował – napisał Sławomir Malinowski na Facebooku.

"Kajko i Kokosz". Janusz Christa "poleciał" na Marsa

Kiedy NASA rozpoczęło zbieranie nazwisk osób, które wezmą symboliczny udział w wyprawie na Marsa, Sławomir Malinowski zgłosił Janusza Christę. Udało się – nazwisko zmarłego twórcy komiksów znalazło się na specjalnym bilecie wystawionym przez NASA.

W lipcu NASA zaczęła zbierać nazwiska osób, które nowa sonda zabierze na Czerwoną Planetę. Wpisałem również Janusza, którego nazwisko poleciało w kosmos obok 11 milionów innych – relacjonuje Sławomir Malinowski na Facebooku.
Zobacz także: Zobacz też: Papcio Chmiel na nagraniu syna

Za swój gest Sławomir Malinowski otrzymał podziękowania od rzecznika Fundacji Kreska im. Janusza Christy. Fani cyklu "Kajko i Kokosz" również nie szczędzili Malinowskiemu wyrazów wdzięczności za to, jak uczcił ich ulubionego autora.

Super akcja! Słów brakuje! Dziękujemy.
Panie Sławku, miał pan wspaniały pomysł. To się nazywa fan!
Szacunek – pisali fani twórczości Janusza Christy na Facebooku.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Ko Ko
rok temu
Zbierałem też z wypiekami na twarzy przygody Kajtka i Koka czatując pod kioskiem na łódzki Express Ilustrowany gdy ogłaszał się jeszcze jako...popołudniówka, ech...co za czasy...
Mam dość,
rok temu
Czy administratorzy mogliby usuwać te pseudoreklamy, dotyczące oferowania usług seksualnych? Jak chcą się reklować to niech wykupią reklamy.
Kapral
rok temu
Sławomir Malinowski nie jest "jakimś tam" fanem Christy. To znany podróżnik, dziennikarz i filmowiec, który przyjaźnił się z Christą chyba od lat 70. Napisał o nim parę artykułów prasowych, a przede wszystkim nakręcił film dokumentalny "Christa", emitowany przez kanał Planete.
Tom
rok temu
Jak to!? Janusz Christa nie żyje?!! Pierwsze słyszę! Miałem świadomość że on żyje cały czas!!! Chyba pomyłka jakąś!
Swojak
rok temu
Kajko i kokosz byli naprawdę wspaniali i Przede wszystkim śmieszni kto z nas nie pamięta jak obaj przyjaciele znaleźli smoka milusia albo słynnego bacika czyli maczugi zboja lamignata i jego powiedzenia lelum polelum albo kaprala który często zamienial się w niezidentyfikowany obiekt latający
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić