o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Polak na Marsie. Janusz Christa "wylądował" na Czerwonej Planecie

5
Podziel się

W listopadzie minie 13. rocznica śmierci Janusza Christa. Mimo tego autor kultowego cyklu komiksów "Kajko i Kokosz" stał się jedną z 11 milionów osób, które odbyły symboliczną podróż na Marsa. W jaki sposób było to możliwe?

Polak na Marsie. Janusz Christa "wylądował" na Czerwonej Planecie
Kadr z serialu "Kajko i Kokosz" (Twitter, Netflix Polska)
bEEmwcid

"Wysłanie" Janusza Christy na Marsa było możliwe dzięki Sławomirowi Malinowskiemu. Jak wyjaśnił, sam jest wielkim fanem serii "Kajko i Kokosz", w tym zeszytu "Kajko i Koko w kosmosie".

Razem z bohaterami, dzięki Januszowi, wędrowałem po odległych zakątkach Wszechświata, poznając obce galaktyki i cywilizacje. W ubiegłym roku nadarzyła się okazja, abym mu za to podziękował – napisał Sławomir Malinowski na Facebooku.
bEEmwcif

"Kajko i Kokosz". Janusz Christa "poleciał" na Marsa

Kiedy NASA rozpoczęło zbieranie nazwisk osób, które wezmą symboliczny udział w wyprawie na Marsa, Sławomir Malinowski zgłosił Janusza Christę. Udało się – nazwisko zmarłego twórcy komiksów znalazło się na specjalnym bilecie wystawionym przez NASA.

W lipcu NASA zaczęła zbierać nazwiska osób, które nowa sonda zabierze na Czerwoną Planetę. Wpisałem również Janusza, którego nazwisko poleciało w kosmos obok 11 milionów innych – relacjonuje Sławomir Malinowski na Facebooku.
bEEmwcil
Zobacz także: Zobacz też: Papcio Chmiel na nagraniu syna

Za swój gest Sławomir Malinowski otrzymał podziękowania od rzecznika Fundacji Kreska im. Janusza Christy. Fani cyklu "Kajko i Kokosz" również nie szczędzili Malinowskiemu wyrazów wdzięczności za to, jak uczcił ich ulubionego autora.

bEEmwcim
Super akcja! Słów brakuje! Dziękujemy.
Panie Sławku, miał pan wspaniały pomysł. To się nazywa fan!
Szacunek – pisali fani twórczości Janusza Christy na Facebooku.
bEEmwciG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Ko Ko
7 miesięcy temu
Zbierałem też z wypiekami na twarzy przygody Kajtka i Koka czatując pod kioskiem na łódzki Express Ilustrowany gdy ogłaszał się jeszcze jako...popołudniówka, ech...co za czasy...
Mam dość,
7 miesięcy temu
Czy administratorzy mogliby usuwać te pseudoreklamy, dotyczące oferowania usług seksualnych? Jak chcą się reklować to niech wykupią reklamy.
Kapral
7 miesięcy temu
Sławomir Malinowski nie jest "jakimś tam" fanem Christy. To znany podróżnik, dziennikarz i filmowiec, który przyjaźnił się z Christą chyba od lat 70. Napisał o nim parę artykułów prasowych, a przede wszystkim nakręcił film dokumentalny "Christa", emitowany przez kanał Planete.
bEEmwciH
Tom
7 miesięcy temu
Jak to!? Janusz Christa nie żyje?!! Pierwsze słyszę! Miałem świadomość że on żyje cały czas!!! Chyba pomyłka jakąś!
Swojak
7 miesięcy temu
Kajko i kokosz byli naprawdę wspaniali i Przede wszystkim śmieszni kto z nas nie pamięta jak obaj przyjaciele znaleźli smoka milusia albo słynnego bacika czyli maczugi zboja lamignata i jego powiedzenia lelum polelum albo kaprala który często zamienial się w niezidentyfikowany obiekt latający
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić