Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Uwaga! Przekręt na Netfliksa. Tym razem oszuści zadbali o każdy detal

9

Tym razem oszuści bardzo mocno się napracowali, by ich akcja wyglądała na wiarygodną. Przestępcy postanowili wziąć na celownik użytkowników Netfliksa. Na czym polega groźny proceder?

Uwaga! Przekręt na Netfliksa. Tym razem oszuści zadbali o każdy detal
Oszuści znów w natarciu. Tym razem uderzają w użytkowników Netfliksa (Pixabay)

Netflix jest niezwykle popularną platformą streaminową. Filmy i seriale oglądają na nim zarówno młodsze, jak i starsze osoby. Liczba użytkowników Netfliksa jest naprawdę pokaźna, co postanowili wykorzystać oszuści.

Niestety nie byliśmy w stanie rozwiązać problemu z Twoją wpłatą, a Twoje członkostwo jest zawieszone - tak brzmi rozsyłana wiadomość, która do złudzenia przypomina komunikaty Netfliksa.

Trzeba przyznać, że tym razem oszuści bardzo się postarali. Zadbali o każdy detal, by ich wiadomości wyglądały wiarygodnie. Jeżeli nie wychwycimy próby oszustwa i klikniemy w odnośnik, przeniesiemy się na fałszywą stronę Netfliksa.

Portal dobreprogramy.pl podkreśla, że również i ona jest wykonana zaskakująco nieźle. Witryna znajduje się w... subdomenie tureckiego sklepu ze sprzętem grzewczym i wentylacyjnym.

Oszukują na Netfliksa. Jaki mają cel?

Opisywana akcja jest klasycznym przykładem phishingu, który polega na gromadzeniu danych logowania do Netfliksa przez fałszywą stronę. Przestępcy w ten sposób przejmują wiele kont, często z aktywnym pakietem premium, które później sprzedają na czarnym rynku.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić