Policja pod siedzibą TVP. "Symbol dzisiejszej Polski"

637

Media społecznościowe obiegło budzące kontrowersje zdjęcie spod siedziby Telewizji Polskiej w Warszawie. Widać na nim, że wejścia do budynku strzeże policja. Fotografia wywołała burzę w sieci. O co chodzi?

Policja pod siedzibą TVP. "Symbol dzisiejszej Polski"
Policja pojawiła się pod siedzibą TVP w Warszawie (Twitter)

Zdjęcie opublikował w poniedziałkowy wieczór na Twitterze dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jędrzej Bielecki. Na udostępnionej fotografii widać wejście do siedziby Telewizji Polskiej przy Placu Powstańców Warszawy w stolicy.

Policja pod siedzibą TVP. O co chodzi?

Na zewnątrz budynku, przed drzwiami wejściowymi stoi dwójka policjantów w odblaskowych kamizelkach. W środku dodatkowo można zobaczyć strzegącego obiektu ochroniarza.

TVP strzeżone przez policję. Symbol dzisiejszej Polski - Bielecki napisał pod udostępnionym zdjęciem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prof. Rychard o narracji TVP: rzecz skandaliczna

Fotografia błyskawicznie obiegła media społecznościowe. Na Facebooku udostępnił ją m.in. były policjant, prowadzący popularny blog "Sierżant Bagieta", czy poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Furgo.

Polska rzeczywistość. Policja pilnująca TVP - skomentował na Facebooku polityk.

W budynku przy Placu Powstańców w Warszawie mieści się m.in. studio, z którego na żywo nadaje stacja TVP INFO oraz studio "Wiadomości". Nie wiadomo, co jest bezpośrednią przyczyną pojawienia się tam funkcjonariuszy.

"Czego oni się boją?" - to pytanie szczególnie często pojawia się w komentarzach pod fotografią. Niektórzy internauci spekulują, że dziennikarze Telewizji Polskiej obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

Faktem jest, że kilka dni temu w Katowicach doszło do zniszczenia samochodu Telewizji Polskiej. Policja szuka sprawców wandalizmu.

Inni użytkownicy mediów społecznościowych sugerują m.in., że w studiu mogła akurat znajdować się ważna osobistość, która wymagała dodatkowej ochrony,

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić