aktualizacja 

Hit TikToka PiS-u. W "Faktach" pojawił się mocny reportaż

56

Radosław Fogiel opublikował na TikToku nagranie, skierowane do młodych ludzi. Ci nie pozostali rzecznikowi PiS dłużni, a w sieci pojawiło się kilka tysięcy odpowiedzi. W "Faktach" pojawił się reportaż wyszydzający akcję partii rządzącej.

Hit TikToka PiS-u. W "Faktach" pojawił się mocny reportaż
"Fakty" punktują PiS (Player.pl)

Pod koniec poniedziałkowego wydania "Faktów" wyemitowano materiał o nagraniu Radosława Fogla, który zwraca się z pytaniem do ludzi młodych. Filmik został opublikowany w mediach społecznościowych i z miejsca stał się viralem. Odnotował największą liczbą wyświetleń (ponad 200 tys. w dwa dni) na całym profilu Prawa i Sprawiedliwości na TikToku.

Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać. Kolejni TikTokerzy publikowali swoje nagrania, Pojawiły się nawet rymowanki i piosenki wyliczające, za co młodzież nie lubi partii rządzącej.

Może to miała być prowokacja intelektualna. Może intencja była inna. Poseł Radosław Fogiel zadał młodym Polakom pytanie: "Za co nienawidzicie PiS-u?". Jak się pyta, to trzeba się liczyć z tym, że będzie odpowiedź. Poseł usłyszał konkrety – bez nienawiści i hejtu. Tysiące konkretów - powiedział Grzegorz Kajdanowicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W TVP Info aż zamilkli. "Coś obrzydliwego"
- Tiktokerzy, uczniowie, studenci, pracujący, bezrobotni tworzyli długie listy odpowiedzi, za co. I punktowali konkretnie, mądrze, odważnie - mówił reporter "Faktów".

W materiale zaczęto wyświetlać fragmenty wypowiedzi internautów. Jedni nienawidzą PiS-u za sytuację gospodarczą, wysoką inflację i drożyznę. Inni wymieniali upolitycznienie Telewizji Polskiej i zniszczenie trójpodziału władzy, poprzez podporządkowanie rządowi Trybunału Konstytucyjnego. Pojawiły się też odpowiedzi dotyczące zaostrzenia prawa aborcyjnego i nazywanie LGBT+ ideologią.

Być może wielu uczestników rozmowy brało kiedyś udział w manifestacjach wszelakich. Władza nie słuchała wtedy ich głosu. Dziś, skoro PiS samo pyta o opinię, to może dlatego, że chce ich wysłuchać. No to niech słucha - stwierdził prowadzący.

Później Abramowicz stwierdził, że "przez jedno pytanie propaganda sukcesu zamieniła się w propagandę porażki".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MPS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić