Policja szukała go przez 9 lat. Mieszkał w lesie i polował na zwierzęta

128

Kryminaliści potrafią posunąć do desperackich kroków, by uchronić się przed wymiarem sprawiedliwości. 44-latek z powiatu koneckiego, poszukiwany przez policję od prawie dekady, ukrywał się w... lesie. By przetrwać, polował na zwierzęta. Funkcjonariusze znaleźli przy nim broń i wnyki.

Policja szukała go przez 9 lat. Mieszkał w lesie i polował na zwierzęta
Przestępca ukrywał się w lesie (Świętokrzyska policja)

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysko Kamiennej wpadli niedawno na trop osoby poszukiwanej przez wymiar sprawiedliwości. Z ich ustaleń wynikało, że przestępca może ukrywać się na terenie leśnym w gminie Bliżyn (woj. świętokrzyskie).

W poniedziałek 10 października o świcie policjanci wybrali do miejsca, w którym mógł przebywać poszukiwany kryminalista. Podczas przeczesywania obszaru leśnego natrafili na prowizoryczny drewniany budynek. W środku mundurowi zastali 44-letniego mieszkańca powiatu koneckiego.

Przestępca ukrywał się lesie

Zgodnie z przypuszczeniami kryminalnych, spotkany mężczyzna nie był leśniczym ani miłośnikiem grzybów. Okazało się, że 44-latek był poszukiwany przez policję od 9 lat.

Konecki sąd wymierzył mu w przeszłości karę sześciu miesięcy więzienia za narażenie innych osób na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia - przekazał zespół prasowy KPP Skarżysko - Kamienna.

Mężczyzna ukrywał się w lesie, licząc, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności karnej za swoje czyny. Znalezione przy nim przedmioty dowodzą, że próbował przetrwać w dziczy, polując na zwierzęta. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy 44-latku sztucer wraz z amunicją oraz wnyki.

Mieszkaniec powiatu koneckiego trafił już za kratki, gdzie odsiedzi swój półroczny wyrok. Pobyt w zakładzie karnym może mu się jednak znacznie przedłużyć. Za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Zobacz także: Strzelce Opolskie. Pędził na "czołówkę" z policjantem. Finał zaskakuje
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić