Milion złotych w nieco ponad godzinę. Wszystko dla córki polskiego sportowca

16

Krzysztof Stanowski może pochwalić się kolejnym sukcesem, który jednocześnie jest gestem wielkiego serca tysięcy internautów. W piątek, w nieco ponad godzinę, zebrano milion złotych dla Malwinki - córki Bartłomieja Marszałka.

Milion złotych w nieco ponad godzinę. Wszystko dla córki polskiego sportowca
Bartłomiej Marszałek z córką Malwinką, Krzysztof Stanowski (Materiały prasowe, YouTube, Archiwum prywatne, Kanał Zero)

Córka Bartłomieja Marszałka, jedynego reprezentanta Polski w motorowodnej Formule 1, oraz wnuczka słynnego Waldemara, zmaga się z Zespołem Retta. Koszty jej pełnego leczenia, które nie podlegają refundacji, osiągają kilkanaście milionów złotych. Aby zebrać potrzebne środki, sportowiec kilka miesięcy temu zorganizował zbiórkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Prawdziwie mistrzowska feta. Nigdy tego nie zapomną

Malwina Marszałek początkowo rozwijała się w pełni prawidłowo. Jednak gdy miała 10 miesięcy, jej matka, Irina, zauważyła alarmujące symptomy. Lekarze pierwotnie nie przywiązywali wagi do objawów, ale rodzina Marszałków postanowiła przeprowadzić drogie badania genetyczne. Wyniki tych badań potwierdziły obecność Zespołu Retta, rzadkiej choroby, z którą codziennie na świecie rodzi się około 17 dzieci.

Charakterystyczne objawy Zespołu Retta obejmują regresję rozwojową, zachowania przypominające autyzm, zaburzenia koordynacji ruchowej oraz epilepsję, które ujawniają się po kilku do kilkunastu miesiącach normalnego rozwoju dziecka.

Marszałek nie kryje, że leczenie Malwinki jest bardzo kosztowne. Lek, który hamuje rozwój choroby, kosztuje ponad 10 tys. dolarów tygodniowo.

Końcowym zbawieniem i całkowitym odwróceniem choroby jest terapia genowa, która całkowicie odwraca Zespół Retta i jest to zastrzyk, który podany w mózg, jednorazowo załatwia sprawę - mówił Marszałek w rozmowie z WP SportoweFakty. Koszt jest ogromny - to trzy miliony dolarów.

Milion w nieco ponad godzinę

Niedawno Krzysztof Stanowski świętował milion subskrypcji na jego nowym kanale - Kanale Zero. Z tej okazji zapowiedział wielką imprezę w piątkowy wieczór i zaprosił widzów do oglądania. Tymczasem w studiu pojawił się Marszałek, a cały program poświęcony był zbiórce pieniędzy na jego córkę.

Internauci po raz kolejni pokazali swoje wielkie serca. Licznik środków bił jak szalony - do tego stopnia, że w ciągu nieco ponad godziny widzom udało zebrać się ponad milion złotych. Podczas całego programu było to w sumie 1,3 miliona złotych.

Pełna historia Malwinki Marszałek dostępna jest TUTAJ. Tam też możecie wspomóc zbiórkę na leczenie dziecka.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić