Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Wałbrzych. Odkrycie u 18-latka, który oszukiwał na BLIK

46

Do zatrzymania podejrzanego doszło w województwie dolnośląskim. Według ustaleń policji nastolatek zdobywał pieniądze poprzez tzw. oszustwo na BLIK. W ten sposób udało mu się wyłudzić od ofiar kilka tysięcy złotych. W jego domu zabezpieczono dowody na kolejne przestępstwa.

Wałbrzych. Odkrycie u 18-latka, który oszukiwał na BLIK
Policja ujęła 18-latka, który wyłudzał pieniądze metodą "na BLIK" (Policja Dolnośląska)

Asp. szt. Monika Kaleta potwierdziła, że 18-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Policjanci złapali nastolatka na gorącym uczynku, kiedy właśnie wypłacał pieniądze z jednego z wałbrzyskich bankomatów.

Oszustwo na BLIK. Policja zatrzymała 18-letniego oszusta

W trakcie zatrzymania 18-latek miał przy sobie gotówkę, którą wyłudził od swoich ofiar. Według ustaleń policji łącznie udało mu się oszukać sześciu poszkodowanych na kwotę 6 tys. zł. Młody mężczyzna podszywał się pod różne osoby, a następnie prosił ich bliskich lub znajomych o pożyczkę i podanie hasła BLIK.

Funkcjonariusze policji przeszukali także mieszkanie podejrzanego. Znaleźli tam amfetaminę oraz środki psychotropowe, które 18-latek trzymał w chlebie w lodówce. Jak oszacowano, zapasy wystarczyły do produkcji ponad tysiąca porcji handlowych narkotyków.

Zobacz także: Zobacz też: Zaskoczenie w sklepie obuwniczym. Zobacz, co zastali policjanci

Poza zakazanymi substancjami w mieszkaniu zabezpieczono telefony komórkowe i wagę. 18-latek dysponował również 24 kilogramami krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Gdyby udało mu się ją sprzedać, Skarb Państwa byłby stratny na kwotę 24 tysięcy złotych.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu potwierdza, że 18-latek został tymczasowo aresztowany. Sąd zadecydował, że spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, a funkcjonariusze nie wykluczają, że dojdzie do zatrzymania innych osób.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić