Policjanci przecierali oczy ze zdumienia. Ukrył się w dziurze w ścianie

34

Policjanci z pleszewskiej komendy zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Czermin, poszukiwanego, m.in. za kradzieże. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci znaleźli go w remontowanym mieszkaniu na terenie powiatu ostrowskiego. Oto jak wyglądała jego kryjówka. Nawet policjanci przecierali oczy zdumienia.

Policjanci przecierali oczy ze zdumienia. Ukrył się w dziurze w ścianie
Policjanci z pleszewskiej komendy zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Czermin, poszukiwanego, m.in. za kradzieże. (Policja)

Kryminalni z Pleszewa (województwo wielkopolskie) zatrzymali 27-letniego mieszkańca gm. Czermin. Mężczyzna był poszukiwany za kradzieże i paserstwo.

Poszukiwany działał na terenie powiatu pleszewskiego, ostrowskiego i jarocińskiego. Przed organami ścigania ukrywał się od marca.

Do ukrytego pokoju wchodził przez dziurę wyciętą w ścianie

Determinacja, doświadczenie i instynkt policjantów doprowadziły ich do miejsca, gdzie ukrywał się poszukiwany 27-latek. Jak się okazało, mężczyzna przebywał w remontowanym mieszkaniu, na poddaszu. To tam funkcjonariusze odkryli specjalnie zrobione pomieszczenie. W ścianie z karton-gipsu, poszukiwany wyciął otwór, przez który przechodził do sąsiedniego pokoju. Poszukiwany nie podejrzewał, że policjanci odkryją jego kryjówkę.

27-latek był bardzo zdziwiony, kiedy policjanci znaleźli jego kryjówkę - relacjonuje pleszewska policja.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pleszewskiej komendy, skąd trafił prosto do aresztu. Najbliższe lata spędzi w więzieniu.

Paserstwo jest czynnością polegającą na kupowaniu, przechowywaniu lub dalszej odsprzedaży mienia pochodzącego z przestępstwa. W zależności od wartości mienia osoba oskarżona o paserstwo podlega karze ograniczenia wolności nawet do 5 lat. Mówi o tym Art. 291 Kodeksu Karnego. "Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5" - czytamy.

Zobacz także: Polacy zrezygnują z wakacji? Ekspert: Zasada "postaw się, a zastaw" obowiązuje
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić