Policjanci znaleźli futro w zamrażarce. 47-latek usłyszał zarzuty

2

Policja przeprowadziła interwencję w jednym z domów na terenie powiatu białostockiego. Funkcjonariusze znaleźli tam skórę rysia euroazjatyckiego, która była ukryta w zamrażarce.

Policjanci znaleźli futro w zamrażarce. 47-latek usłyszał zarzuty
W zamrażarce znaleziono futro rysia (Policja)

Problem nielegalnych trofeów zwierząt jest w Polsce nadal powszechny. Dowiedli tego policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą białostockiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że te mogą znajdować się w jednym z domów w powiecie białostockim.

Policjanci udali się pod koniec stycznia pod wskazany adres. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze dokonali wstrząsającego odkrycia. Wewnątrz zamrażarki znaleziono skórę rysia zawiniętą w foliowy worek. Trofeum zbadał biegły z zakresu ochrony przyrody i gatunków zwierząt. Niestety okazało się, że należało do rysia euroazjatyckiego należącego do populacji z Puszczy Knyszyńskiej. Zwierzę to jest w Polsce pod ścisłą ochroną gatunkową.

Posiadaczem skóry rysia okazał się 47-latek. Mężczyźnie zostały postawione zarzuty. Oskarżono go o bezprawne posiadanie i przetrzymywanie trofeum w postaci skóry rysia euroazjatyckiego. Za to przestępstwo grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Zobacz także: Siedzisz na Facebooku podczas homeoffice? Pracodawcy to nie interesuje. Patrzy na coś innego
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić