Policjant z Dolnego Śląska uratował zwierzę, które jest w Polsce bardzo rzadkie

14
Podziel się:

Policjant po służbie obserwował przyrodę i odkrył coś niesamowitego. W zaroślach dostrzegł bardzo rzadki okaz ptaka. Ranny orzeł bielik trafił w ręce specjalistów.

Policjant z Dolnego Śląska uratował zwierzę, które jest w Polsce bardzo rzadkie
uratowany orzeł bielik (Policja)

Policjant po służbie uratował bardzo rzadkiego ptaka. Szef średzkiej komendy powiatowej policji, podinsp. Dariusz Smoliński spędzał czas wolny, obserwując przyrodę. W pewnym momencie dostrzegł ptaka leżącego pod linią wysokiego napięcia. Mężczyzna uświadomił sobie, że zwierzę potrzebuje pomocy i od razu skierował się w jego stronę.

Rannym zwierzęciem okazał się dwuletni orzeł bielik. Ptak uderzył w linie energetyczną, w wyniku czego złamał skrzydło. Zwierzę nie mogło z tego powodu ponownie wzbić się w powietrze. Policjant powiadomił dyżurnego miejscowej komendy policji, a ten wezwał odpowiednie służby zajmujące się ratowaniem zwierząt. Ranny po opatrzeniu został przekazany do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w Tomaszowie Bolesławieckim. Tam zostanie wyleczony.

Policjant uratował rzadki okaz. Orzeł bielik to rzadko spotykany i będący pod ochroną przedstawiciel rodziny jastrzębiowatych, który jest największym europejskim orłem.

Zobacz także: Przelot orła bielika. Spektakularne nagranie

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić