o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Polska policja się zbroi. Kupuje granatniki, amunicję i kamizelki kuloodporne

265
Podziel się

Granatniki kal. 40 mm, amunicja do karabinków i kamizelki kuloodporne to zakupy, które planuje w najbliższym czasie policja. 20 kompletów granatników ma trafić do policji do końca tego roku. To kolejna partia takiego sprzętu.

Polska policja się zbroi. Kupuje granatniki, amunicję i kamizelki kuloodporne
Policja (Materiały WP, Getty Images)
bEpZRKTF

Granatniki mają pochodzić z firmy H&K - znanego niemieckiego producenta broni. Ma być ich 20 kompletów. W styczniu do największej polskiej służby, odpowiedzialnej za bezpieczeństwo i porządek, trafiło już 98 takich kompletów.

W skład kompletu wchodzi sam granatnik i dodatkowe oprzyrządowanie. Celownik mechaniczny, szyna do montażu innych elementów optycznych, pas, plecak itp. Kilka dni temu minął termin składania wniosków o udział w przetargu.

bEpZRKTH

Granatniki takie są skuteczne np. do niszczenia lekko opancerzonych celów na dystansie do 350 m. Na początku tego roku Komenda Główna Policji zakupiła partię 98 sztuk takiej broni. Kosztowało to policję ponad 650 tys. zł.

Zobacz także: Dron policyjny w akcji. Zarejestrował przypadki łamania przepisów na Podkarpaciu

Kolejne zakupy zbrojeniowe

Granatniki? Kilkanaście lat służby, a nigdy nie używałem takiego sprzętu - dziwi się w rozmowie z o2.pl doświadczony funkcjonariusz policji.
bEpZRKTN

Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z rzecznikiem Komendy Głównej Policji, Mariuszem Ciarką, który obiecał, że odniesie się do naszych pytań po zapoznaniu ze sprawą.

Przekonuje też, że policjanci mówią między sobą o kolejnych falach koronawirusa, np. na jesieni. Wtedy mogłoby dojść do dużych, masowych demonstracji. Stąd zakupy tarcz, hełmów czy paralizatorów.

Policja nie tylko się dozbraja, ale zamawia także wyposażenie ochronne: kamizelki kuloodporne, tarcze ochronne i maski przeciwgazowe. To jednak nie wszystkie dostawy, jakie planuje służba. W grze są także zakupy uzbrojenia.

bEpZRKTO

Policjanci kupują też amunicję do karabinów, kalibru 5,56 mm. Do tego dochodzi potężne zamówienie na 271 strzelb gładkolufowych. Policjanci kupują również granaty. W kwietniu rozpisano też zamówienie na dostawę karabinów wyborowych.

W planach ujęto również zakupy amunicji barwiącej (ćwiczebnej), noktowizorów, części do policyjnych śmigłowców czy nawet lin do szybkiego desantu ze śmigłowca (tzw. fast rope). Wczesną wiosną zaś policja informowała o zakupie armatek wodnych, służących m.in. do rozpędzania demonstracji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpZRKUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(265)
Ciekawy
miesiąc temu
Prezes ma pietra, skoro tak jest to potrzebna jest ochrona. Było ich 40 teraz jest 70 po wakacjach będzie 700 a może 7000. Ponieważ ma złe zamiary musi uzbroić milicjantów. Ciekawe to są policjanci czy płatni bandyci ???
m...
miesiąc temu
milicja się boi własnych obywateli . zależy im na nienawiści narodu
P.K
miesiąc temu
Szykują Białorus w PL
bEpZRKUj
Taaa
miesiąc temu
Za PO nie było policji !
miecio
miesiąc temu
To tylko teorie spiskowe. Nikt nic nie kupuje.
niki
miesiąc temu
Wprowadzenie 'nowego ładu' ma na celu zniszczenie mikroprzedsiębiorców, na jesieni będzie kolejna fala covida, lockdowny, szczucie na niezaszczepionych, jeszcze większa segregacja sanitarna, znów przez brak dostępu do lekarza będą umierać ludzie. Wszyscy mają już dość tej ściemy, mają dość pseudoekspertów-judaszów na usługach big farmy i rządu kóry zamiast działać dla dobra Polski i jej obywateli płaszczy się przed pejsami.
Long
miesiąc temu
Za PO,policja szczelala z procy!
siwy kruk
miesiąc temu
Od pewnego czasu ta formacja to już nie policja a milicja. I to taka bardziej bliska ZOMO.
????
miesiąc temu
Wcześniej nie mieli broni i nie strzelali gumowymi kulami do górników . To było za PO , przypominam bo niektórzy zapomnieli .
Haha
miesiąc temu
To normalne że policja potrzebuje broni. A tytuł jak zwykle prowokacyjny dla lemingów .
koko
miesiąc temu
Siejecie ferment.
Maciej
miesiąc temu
No tak komuna wraca a Jarek w swonej tajnej kwaterze będze zarządzał . Nie rozumiem co on miał do gen . Jaruzelskiego .
Łojoj
miesiąc temu
Łojoj policja kupuje broń ? Za PO tego nie było . Policja nie miała broni .
bEpZRKUb
Petern
miesiąc temu
To chyba normalne że policja ma broń i kamizelki kuloodporne . Przestępcy też się zbroją .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić