Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Polska wprowadzi stan nadzwyczajny? Ryszard Terlecki wymownie komentuje

43

Dzienne wzrosty zakażeń koronawirusem przekraczają 4 tysiące, a może być jeszcze gorzej. W związku z tym pojawiają się pytania o to, czy Polska powinna wprowadzić stan nadzwyczajny. Ten wątek skomentował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Polska wprowadzi stan nadzwyczajny? Ryszard Terlecki wymownie komentuje
Ryszard Terlecki w towarzystwie Jarosława Kaczyńskiego (PAP)

Niestety COVID-19 nadal nie odpuszcza. Tylko w zeszłym tygodniu w naszym kraju odnotowano przeszło 25 tys. przypadków koronawirusa. Liczba zakażeń nieustannie rośnie. Co gorsze, notuje się też sporo zgonów osób zakażonych.

Pojawia się coraz więcej pytań o to, czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń Polska powinna wprowadzić stan nadzwyczajny. Swoje stanowisko w tej sprawie wygłosił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Uważa, że na razie nie ma ku temu powodu.

Jak obserwujemy inne kraje, to tam, gdzie wprowadzono stan wyjątkowy, to niewiele w sumie zmieniło, jak w Słowacji czy Czechach. Natomiast gdyby sytuacja naprawdę się bardzo pogarszała, to taka konieczność może się okazać konieczna - powiedział tvn24.pl.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane

Po poniedziałkowym raporcie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła granicę 130 tys. W sumie w naszym kraju stwierdzono do tej pory 130 210 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 3 039 osób.

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 5 626 łóżek w szpitalach. Zajęte są też 404 respiratory. 250 132 osoby przebywają w kwarantannie, a 35 094 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 81 201 zainfekowanych wirusem z Chin.

Zobacz także: Adam Bodnar miał koronawirusa. Jak doszło do zakażenia, jak kontrolował go sanepid i jak teraz czuje się RPO?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić