o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Zleciła kremację brata. Okazało się, że mężczyzna żyje

27
Podziel się

Dorota Mulawka otrzymała informację o śmierci swojego brata, który był bezdomnym. Chciała sprowadzić jego zwłoki z Krakowa do Jeleniej Góry, aby je skremować. W ostatniej chwili dowiedziała się jednak, że mężczyzna żyje.

Zleciła kremację brata. Okazało się, że mężczyzna żyje
Zbigniew Alencynowicz został oficjalnie uznany za zmarłego. Okazało się, że mężczyzna żyje (zdj. poglądowe) (Getty Images)
bEDsSqKZ

Pochówek na szczęście udało się wstrzymać. Mężczyźnie wystawiono jednak akt zgonu, który mocno skomplikował mu życie. Nie może chociażby zostać przyjęty w żadnej placówce medycznej.

Uznali go za zmarłego. Okazało się, że mężczyzna żyje

Dorota Mulawka 24 listopada 2020 dowiedziała się, że jej brat Zbigniew Alencynowicz zmarł w Krakowie. Mężczyzna od jakiegoś czasu był bezdomny. Informację pani Dorota otrzymała od pracownicy MOPS-u w Jeleniej Górze.

bEDsSqLb

Pan Zbigniew miał umrzeć w V Szpitalu Wojskowym w Krakowie, gdzie podjęto reanimację, niestety nie przyniosła ona skutku. Dorota Mulawka nie została poproszona o identyfikację zwłok, gdyż pacjent miał być zarażony koronawirusem. Wtedy rodzina pana Zbigniewa podjęła decyzję o ściągnięciu jego zwłok do Jeleniej Góry, zlecono także kremację.

Informacja o śmierci Zbigniewa dotarła do rodziny we wtorek. Kilka dni później, w sobotę, miało dojść do skremowania zwłok. W piątek siostra "zmarłego" skontaktowała się z córką przyjaciela swojego brata.

Kobieta informację o śmierci Zbigniewa Alencowicza przekazała swojemu ojcu w rozmowie telefonicznej. Ten powiedział, że to chyba pomyłka, bo kolega siedzi właśnie obok niego. Wtedy też w piątek wieczorem pani Dorota poznała prawdę.

bEDsSqLh

Dorota Mulawka natychmiast poinformowała zakład pogrzebowy, udało się wstrzymać kremację. Jednak nie udało się tego zrobić w przypadku wystawienia aktu zgonu. W związku z tym pan Zbigniew figuruje w rejestrach jako osoba nieżyjąca.

Mam duże problemy, dzisiaj miałem karetkę zamówioną, bo nogę zwichnąłem. I żadne pogotowie mnie nie wzięło. Oni na jakiejś podstawie muszą dokumentację wystawić, a takiej osoby jak ja – nie ma. Nic nie załatwię w żadnym urzędzie, nie wyjadę do Niemiec do pracy, gdzie pracowałem, nic nie mogę zrobić. Nie istnieję – powiedział w programie Polsatu "Interwencja" Zbigniew Alencynowicz.

Fatalna pomyłka. Szpital i policja przerzucają się odpowiedzialnością

Cały czas nie wiadomo, dlaczego pan Zbigniew został uznany za zmarłego. 23 listopada do szpitala w Krakowie przywieziono mężczyznę w stanie wychłodzenia, który zmarł w placówce. W kieszeni jego kurtki znaleziono mandat karny wystawiony na Zbigniewa Alencynowicza. Aby potwierdzić tożsamość mężczyzny, na miejsce wezwano funkcjonariuszy.

bEDsSqLi

Policjantka, która przybyła do szpitala, została poproszona przez medyków o sprawdzenie danych tego mężczyzny. Kobiecie przekazano także mandat. Po wprowadzeniu danych wyświetliło się zdjęcie mężczyzny.

Według policjantki reanimowany mężczyzna to nie był człowiek, którego fotografia pojawiła się w bazie danych. Inną wersję przedstawił szpital, stwierdzając w oświadczeniu, że tożsamość pacjenta została ustalona w toku czynności przeprowadzonych przez policję. Sprawa trafiła do prokuratury, gdyż unieważnić akt zgonu może tylko sąd.

bEDsSqLj

Obejrzyj także: Codzienna praca personelu szpitala zakaźnego. Nagranie ze Szpitala Puckiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDsSqLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
zonk
7 miesięcy temu
pytanie kogo tak szybko chcieli skremować?
wujek
9 miesięcy temu
ustalić tożsamość na podstawie mandatu, szczyt inteligencji policji.
Życie
9 miesięcy temu
I choćby nikt od Ciebie nie wymagał , wymagaj sam od siebie.
bEDsSqLD
ewicz2
9 miesięcy temu
do umieralni go nie przyjmą ...to jego szczescie
sasas
9 miesięcy temu
Gdyby to był Ukrainiec, to polska policja by mu pomogła we wszystkim
Paragraf 3
9 miesięcy temu
Jak to mówią; Dura Lex Set Lex- Czyli jak uznano cię za zmarłego to masz być martwy koniec, kropka. Najlepiej w Polskim prawie wychodzą absurdy.
ktoś
9 miesięcy temu
Ktoś za niego już dawno wziął kasę pewnie, koroner 800 zł, a wcześniej lekarz POZ 70 za teleporadę i zlecenie testu 150, a moze nawet i szpital za każdy dzien hospitalizacji 150.... niech sie cieszy ze nie przyjechali łowcy skór ... lepiej nie istnieć w systemie niż w ogóle...
Stewenson
9 miesięcy temu
Współczuję tym ludziom, którzy z narażeniem życia walczą z covidem
Tomasz11
9 miesięcy temu
Przecież jakiś lekarz stwierdził zgon ( chyba, że zdalnie) to sory. Te leczenia zdalne wychodzą bokiem wszystkim. Jakaś paranoja.
zk234
9 miesięcy temu
to teraz tylko obrobić bank lub inną placówkę i nie mieć z tym nic wspólnego bo taka osoba nie żyje :D
pobieżnie
9 miesięcy temu
Niewiele z tej gmatwaniny rozumiem, oprócz tego że jak już papiery są wystawione to siłą wrzucają opierającego się gościa do pieca, chyba że zdarzy się cud.
Oj tam
9 miesięcy temu
, sztuka za sztukę, ilość się zgadza
antoni
9 miesięcy temu
W kieszeni jego kurtki znaleziono mandat karny ,jak ci nasi policjanci są aktywni najlepiej im wystawiać mandaty bo słabemu to wszystko można dawno dawno temu przysłuchiwałem się jak dobrze ubrany jegomość potraktował policmajstra jak g. i powiedział mu ze skargę na niego złoży a ten to w nogi ,,NOOOO ALE BEZDOMNEGO TO PAŁĄ MOŻNA bo kto w jego obronie stanie???
bEDsSqLv
Jaa
9 miesięcy temu
Fajną ma rodzinę. Taką kochającą
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić