aktualizacja 

Pomógł kobiecie dokręcić koło. Grozi mu 10 lat więzienia

100

Właścicielka auta marki renault captur wsiadła za kierownicę i ruszyła z parkingu. Od początku jej pojazd zachowywał się niestabilnie. Wszystko wskazywało, że coś jest nie tak z kołem. Gliwiczanka zatrzymała auto, aby sprawdzić, co się stało. Jak na zawołanie pojawił się człowiek, który zaproponował pomoc w dokręceniu obluzowanej felgi, miał nawet w ręku klucz.

Pomógł kobiecie dokręcić koło. Grozi mu 10 lat więzienia
Mężczyzna został doprowadzony do gliwickiego komisariatu (Policja)

Tak zaczęła się historia, której efektem było ustalenie, zatrzymanie i przedstawienie zarzutów sprawcy całego szeregu kradzieży kół samochodowych.

Gliwiczanka, której "życzliwy" mężczyzna pomógł dokręcić koło, nie omieszkała zadzwonić na policję, informując o intrygującej sytuacji. Zapamiętała markę samochodu i jedną cyfrę z tablicy rejestracyjnej oraz dość charakterystyczny wygląd "przypadkowego" posiadacza klucza do kół.

Policjanci z Gliwic nawet przez chwilę się nie zastanawiali, wiedzieli, że pomocnego mężczyznę z kluczem trzeba natychmiast zatrzymać. Dlaczego?

Z tego powodu, że właśnie w tym samym czasie pokrzywdzeni z różnych rejonów Gliwic zgłaszali w komisariatach kradzieże kół - relacjonuje policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

Zadanie przeczesania rejonu Żernik zlecono patrolom, a równocześnie kryminalni zaczęli typować samochód i jego właściciela.

Współpraca z zabrzańskimi policjantami przyniosła spodziewany efekt. Detektywi z Gliwic szybko znaleźli się w jednym z mieszkań w Zabrzu, gdzie zastali 39-latka odpowiadającego rysopisowi oraz skradzione koła samochodowe.

Podejrzany został zatrzymany i przetransportowany do gliwickiego II komisariatu, gdzie, na podstawie potwierdzonych ustaleń, przedstawiono mu zarzuty kradzieży w dniu 8 lutego czterech aluminiowych felg z seata parkującego przy ul. Bojkowskiej w Gliwicach, usiłowania kradzieży kół z renaulta z ul. Elsnera oraz 4 kół z alfy romeo przy Chorzowskiej - relacjonuje gliwicka policja.

Funkcjonariusze dodają, że podejrzany dopuszczał się kradzieży w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywy. Mężczyzna w przeszłości był już karany za tego typu przestępstwa. Przypomnijmy – za tego rodzaju przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast warunki recydywy zwiększają wymiar kary o połowę.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić