o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Porównanie majątków Dudy i Trzaskowskiego. Który z kandydatów jest zamożniejszy?

64
Podziel się

Według sondaży exit poll po pierwszej turze wyborów prezydenckich, o fotel prezydenta RP będą walczyli Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Wobec tego warto przyjrzeć się temu, jakimi majątkami dysponują obaj kandydaci? Okazuje się, że kandydat Zjednoczonej Prawicy jest znacznie zamożniejszy.

Według oświadczenia majątkowego Andrzej Duda jest kandydatem znacznie zamożniejszym niż Rafał Trzaskowski.
Według oświadczenia majątkowego Andrzej Duda jest kandydatem znacznie zamożniejszym niż Rafał Trzaskowski. (PAP)
bEhLOtJx
Według wstępnego sondażu przeprowadzonego przez agencję IPSOS w drugiej turze wyborów prezydenckich wystartują Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda, który otrzymali odpowiednio 41,8 procent i 30,4 procent poparcia.

Wybory 2020. Majątek Rafała Trzaskowskiego

Tak jak każdy prezydent miasta, Rafał Trzaskowski ma obowiązek co roku składać oświadczenie majątkowe. Z najnowszego wynika, że ma on 48 tysięcy zł oraz 4,1 tysiąca euro oszczędności. Do tego kandydat KO posiada dwa mieszkania - jedno o powierzchni 79 m. kw., którego wartość oszacował na około 1 mln złotych oraz drugie, 103-metrowe, które warte jest 930 tys. zł.

Trzaskowski nie posiada żadnych udziałów i akcji. Ma natomiast spadek po matce o wysokości 10 tys. zł oraz odziedziczone po rodzicach meble antyczne warte również około 10 tysięcy złotych.

bEhLOtJz

Jego żona posiada umowę dożywocia 38-metrowej kawalerki o wartości około 350 tysięcy złotych oraz jest współwłaścicielką działki, która warta jest około 70 tys. złotych. Małżeństwo posiada samochód Volvo XC60 z 2011 roku.

Czytaj także:

Wybory 2020. Majątek Andrzeja Dudy

Prezydent RP również składa oświadczenie majątkowe, które jednak nie są upubliczniane. Andrzej Duda nie zdecydował się na pokazanie obywatelom swojego majątku aż do ostatnich dni kampanii w 2020 roku.

bEhLOtJF

Zadeklarował w nim około 120 tys. złotych oraz 30,5 tysiąca euro oszczędności. Posiada również 446 akcji firmy biotechnologicznej Skotan SA, której współwłaścicielem jest miliarder Roman Karkosik. Do tego posiada zaoszczędzonych ok 60 tys. zł na tak zwanym trzecim filarze.

Andrzej Duda jest również, wraz z żoną, właścicielem spółdzielczego mieszkania o powierzchni 79 metrów kwadratowych oraz niezabudowanej działki 325 metrów kwadratowych w użytkowaniu wieczystym. Jak podaje Business Insider, Duda posiada też drugi 133-metrowy lokal mieszkalny z garażem o powierzchni 19,5 m.kw.

W 2019 roku Andrzej Duda zarobił około 243 tys. zł brutto w ramach uposażenia prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a także zaciągnął kredyt hipoteczny o wysokości blisko 500 tys. zł na zakup lokalu mieszkalnego,

bEhLOtJG

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Aleksander Kwaśniewski o wyniku Andrzeja Dudy. "Tam wewnątrz jest duży zawód"

bEhLOtKa
KOMENTARZE
(64)
Gość 45
12 miesięcy temu
Platforma za swoich rządów wyprowadzała z kraju rocznie 50,00 mld zł ,na nic nie było a PIS dał już ponad 120,00 mld zł większość na dzieci i budżet ma się dobrze PO w Polsce udaje biednych bo pieniądze lokuje na kontach zagranicznych tak działa mafia ale te sądy na pewno tym problemem sie nie zajmą
Barbara
12 miesięcy temu
Tylko zapomnieli o kontach zagranicznych.
aLEX
12 miesięcy temu
TE WYBORY SA BEZPRAWNE!!!!
bEhLOtKb
WPiersorosowi
12 miesięcy temu
Widzę silną potrzebę manipulacji
BYWALEC
12 miesięcy temu
Trzaskowski ma co robic w Warszawie. Jeszcze 3 lata prezydentury. Niech udowodni, ze jest w stanie ciezko pracowac i zrobic cos dla ludzi i dla miasta! Dopiero co naobiecywal tyle i juz chce uciekac?
roy
12 miesięcy temu
a ile ma polak pracujący po 12 godzin emeryt po 40 latach pracy nic o tym nie piszecie i gdzie te zarobki emerytury jak Niemcy co Duda obiecał 5 lat temu obecnie też obiecuje obiecuje a nic nie robi
Marzena
12 miesięcy temu
W PIS-ie regułą już jest przepisywanie majątków na ZONY! Przykłd-premier Morawiecki i minister Szumowski!
asd
12 miesięcy temu
Mnie interesuje w jakiej walucie oszczędzają a widać wyraźnie,ze uciekają od złotego a zwłaszcza prezydent.Znaczy,ze też trzeba uciekać.
POLAK
12 miesięcy temu
Nieudany prawnik się dorobił. OK Czy ta spółka sprzedawała POLSCE maseczki, przyłbice lub respiratory??? W ciągu ostatnich 5 lat dostała jakieś ekstra kontrakty państwowe??? NIK do kontroli marsz!
hahahaha
12 miesięcy temu
To gdzie mieszkała matka Czaskowskiego w szopie skoro tylko dostał 10 tysi!
obywatel
12 miesięcy temu
Boję się zwycięstwa w drugiej turze partii"ni ma piniędzy".
GOSC
12 miesięcy temu
A JAKIE ZNACZENIE MA CZYJŚ MAJĄTEK NA DOBRĄ PRACE I WYSOKIE ZAROBKI.A TO ZAPEWNIA DUDA.
LOLEK
12 miesięcy temu
A ILE DZIECI MAJĄ CI PANOWIE ?I JAKIE ŻYCIE PROWADZĄ ?
bEhLOtJT
senior
12 miesięcy temu
Pytanie jest proste - KTO NAJWIĘCEJ NAKOMBINOWAŁ SOBIE ZYSKU I MAJĄTKU A MOŻE I NIE LEGALNEGO. Czy tezprzepisali coś na żony tak jak to się dzieje w PIS.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić