oprac. Robert Czykiel| 
aktualizacja 

Wybory 2020. Andrzej Duda dumny z wyniku. "Wynik pobity o kilka długości"

2

Andrzej Duda po ogłoszeniu sondażowych wyników przemówił do Polaków. Obecny prezydent podkreślał, że otrzymał więcej głosów, niż pięć lat temu.

Wybory 2020. Andrzej Duda dumny z wyniku. "Wynik pobity o kilka długości"
Wybory 2020. Andrzej Duda o wyborach (PAP)

Polacy licznie poszli na wybory prezydenckie 2020. W pierwszej turze odnotowano rekordową frekwencję, która wynosi 62,9 proc. Najwięcej głosów otrzymał Andrzej Duda, którego sondażowy wynik to 41,8 proc.

Wybory 2020. Andrzej Duda skomentował swój wynik

Prezydent wieczór wyborczy zorganizował w Łowiczu. Tuż po ogłoszeniu wyników przemówił do swoich wyborców. Duda nie krył zadowolenia.

- Bardzo dziękuję, bo mój wynik sprzed pięciu lat został pobity o kilka długości. Dziękuję za wsparcie, ale przede wszystkim dziękuję rodakom za frekwencję i gremialny udział w wyborach. Niezależnie od tego, na kogo głosowaliście, z całego serca dziękuję, że poszliście na wybory. To bardzo ważne, abyśmy korzystali z demokratycznego prawa. Dzięki niemu państwo jest rządzone według tego, jak chce większość obywateli - mówił prezydent.

W II turze, która odbędzie się 12 lipca, rywalem Dudy będzie Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej otrzymał 30,4 proc. głosów.

- Wygrywam pierwszą turę dzięki państwa głosom w sposób absolutnie zdecydowany. Ta przewaga jest potężna. Gratuluję też wszystkim konkurentom, a szczególnie panu Trzaskowskiemu. Będziemy razem stawać w szranki. Owszem, mamy różne wizje. Tak samo było w 2015 roku - dodał kandydat PiS.
Zobacz także: Koronawirus a wybory prezydenckie. Prof. Simon o bezpiecznym głosowaniu

Andrzej Duda wykorzystał okazję i zaapelował do wyborców, którzy głosowali na Krzysztofa Bosaka (czwarty wynik z 7,4 proc. głosów). Podkreślał, że mają łączy ich wiele elementów. Był także moment, gdy prezydent atakował Rafała Trzaskowskiego. Nie brakowało także chwalenia się dotychczasowymi dokonaniami i planami na kolejną kadencję.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić