Poruszające słowa biskupa po dramacie na plebanii w Miętnem na Mazowszu

20

Okoliczności tajemniczej śmierci proboszcza parafii w Miętnem (woj. mazowieckie) bada prokuratura. Duchowny 1 września został odnaleziony na plebanii z ranami kłutymi. Niestety po kilku dniach 48-letni ksiądz zmarł. W piątek odbył się jego pogrzeb.

Poruszające słowa biskupa po dramacie na plebanii w Miętnem na Mazowszu
Parafia pw. Krzyża Świętego w Miętnem (Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża, Miętne)

W piątek 9 września rodzina, przyjaciele, znajomi i duchowni żegnali zmarłego 5 września księdza, który był proboszczem parafii pw. Krzyża Świętego w Miętnem. Uroczystościom pogrzebowym w kościele św. Izydora w Marianowie przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Poruszające słowa biskupa

O tragedii poinformował jako pierwszy portal Podlasie24. Duchowny został znaleziony ranny 1 września na terenie plebanii. Dziennikarze portalu ustalili, że ksiądz miał rany kłute. Duchowny trafił do szpitala. Niestety mimo starań lekarzy 48-letni ksiądz zmarł 5 września.

W poniedziałek dotarła do nas informacja o śmierci śp. ks. kan. Jerzego Przychodzenia. Lekarze nie zdołali przywrócić mu zdrowia po przewiezieniu go do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Zmarł w szpitalu, przyjąwszy wcześniej sakrament namaszczenia chorych - mówił podczas mszy pogrzebowej biskup Kazimierz Gurda, cytowany przez portal Podlasie24.

Biskup przyznał, że nikt z jego współpracowników nie wie, co doprowadziło do tragedii. - Nikt z nas nie wie, co wówczas się stało. Nikt z nas nie jest w stanie wyjaśnić do końca, co się wówczas wydarzyło. Zapewne będzie to przedmiotem dalszych badań i poszukiwań. Tajemnica tej nocy została zabrana przez księdza Jerzego - dodał biskup.

Dziennikarze portalu Podlasie24.pl twierdzą, że do zdarzenia doszło w "niejasnych okolicznościach". Sprawę okoliczności śmierci proboszcza bada Prokuratura Rejonowa w Garwolinie. Postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 151 kk - "kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Zmarły ksiądz urodził się w Garwolinie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1999 roku. Proboszczem parafii pw. Krzyża Świętego w Miętnem został 1 lipca 2022 roku. Duchowny miał 48 lat, z tego 23 lata przeżył w kapłaństwie.

Potrzebujesz pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Zobacz także: Coraz mniej uczniów na religii? Rzecznik Episkopatu odpowiada
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić