Poruszające. Tak wygląda samochód, w którym zginął polski wolontariusz

Damian Soból z Przemyśla poniósł śmierć na skutek izraelskiego nalotu na Strefę Gazy. Pokazano już, jak po ataku rakietowym drona Sił Obronnych Izraela (IDF) wygląda samochód, którym przemieszczała się grupa wolontariuszy, w tym Polak. Pancerny pojazd został mocno zniszczony, w dachu zionie dziura po pocisku.

Poruszające. Tak wygląda samochód, w którym zginął polski wolontariusz
Pokazano samochód, którym jechał i zginął w Gazie Damian Soból (Facebook, X)

W wyniku izraelskiego nalotu w północnej Strefie Gazy śmierć ponieśli m.in. członkowie organizacji humanitarnej World Central Kitchen. Szef WCK Jose Andres poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Jesteśmy świadomi doniesień, że członkowie zespołu World Central Kitchen zginęli w ataku sił Izraela podczas pracy nad wsparciem naszych humanitarnych wysiłków w zakresie dostarczania żywności do Strefy Gazy. To tragedia. Pracownicy pomocy humanitarnej i cywile nigdy nie powinni być celem. Kiedykolwiek - napisano w oświadczeniu na platformie X.

Miejscowe media pokazały zdjęcia zakrwawionych paszportów i tego, co zostało na miejscu zdarzenia po ataku drona IDF. Dwa pojazdy zostały kompletnie zniszczone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Obowiązkowe badania dla starszych kierowców. Polacy na ulicy mocno podzieleni

O ataku donosiły też służby medyczne działające w strefie gazy. Portal "Times of Israel", powołując się na palestyńskie media, podał, że czterej pracownicy World Central Kitchen, którzy ponieśli śmierć, to obcokrajowcy z Polski, Australii, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

W wyniku tego zdarzenia zmarł m.in. Damian Soból z Przemyśla. Wiadomo już, że w chwili nalotu przemieszczał się samochodem.

W tym aucie zginął Polak zabity przez Izraelczyków w Strefie Gazy. Konwój liczył dwa samochody - opancerzony (którym poruszali się członkowie WCK) oraz nieopancerzony. Oba zostały zniszczone precyzyjnymi uderzeniami z powietrza mimo że konwój był zgłoszony do IDF - napisał na platformie X politolog Jarosław Wolski, pokazując jednocześnie zniszczony pojazd.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Damian Soból nie żyje. Jest reakcja MSZ

Na informacje o śmierci Polaka zareagowało już Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie wolontariusza, który niósł pomoc dla palestyńskiej ludności w Strefie Gazy. Polska nie zgadza się na brak przestrzegania międzynarodowego prawa humanitarnego i ochrony cywilów, w tym pracowników humanitarnych - czytamy na platformie X.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić