o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Nowe kary za ignorowanie zasad

113
Podziel się

Członkom brytyjskiego rządu coraz trudniej zapanować nad przebiegiem pandemii COVID-19 w kraju. Jednym z czynników, które wpływają na taki stan rzeczy, jest brak ostrożności mieszkańców Wielkiej Brytanii. Żeby mu zaradzić, wprowadzono wyższe grzywny za łamanie obostrzeń.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Nowe kary za ignorowanie zasad
Boris Johnson podwyższył grzywny dla osób, które łamią zasady bezpieczeństwa przed zarażeniem koronawirusem (Getty Images, Handout , Handout)
bDeVlAPp

Jak podaje "Brisbane Times", Boris Johnson podjął decyzję o podwyższeniu kary pod wpływem doradców naukowych. Profesorowie Chris Whitty i Patrick Vallance mieli podzielić się z premierem ustaleniami, że poziom przestrzegania przez mieszkańców Wielkiej Brytanii zasad bezpieczeństwa należy do najgorszych w Europie.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Grzywna za łamanie zasad dotyczących pandemii COVID-19

Na początku wysokość grzywny za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa wynosiła 100 funtów (ok. 486 zł). Ponieważ mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie poprawili swojego zachowania, premier podwyższył kwotę od tysiąca (ok. 4865 złotych) do nawet 10 tysięcy funtów (ok. 48 654 złotych).

bDeVlAPr

Kara tysiąca funtów grozi m.in. osobom, które nie przestrzegają "reguły sześciu". Zgodnie z tą zasadą mieszkańcom Wielkiej Brytanii nie wolno gromadzić się w większym gronie niż sześć osób. Dodatkowo jeśli nadal będą popełniać wykroczenia, wysokość ewentualnej kary również wzrośnie.

Najlepszym sposobem, w jaki możemy walczyć z tym wirusem, jest przestrzeganie przez wszystkich zasad oraz samoizolowanie w wypadku groźby bycia zarażonym koronawirusem – cytuje Borisa Johnsona "Brisbane Times".
bDeVlAPx

Zobacz też: Koronawirus i grypa. Czy jesienią czeka nas armagedon?

bDeVlAPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(113)
Karma
miesiąc temu
Obyście wy wszyscy propagujący kłamstwa zapłacili za to wszystko.Oby was dosięgła sprawiedliwość.Amen.
Dawid
miesiąc temu
Naszym europejskim liderom zaczal imponowac typ ustroju na wzor chinski stad ograniczanie swobod obywatelskich i kontrola obywateli. Bedzie jeszcze gorzej!
xxx
miesiąc temu
Wszystkie obostrzenia jakoś tak dziwnie utrudniają strajki i manifestacje. ps. ciekawe, że wiece wyborcze były ok ale np. praca w kopalni już nie. To samo ze strajkiem np. przedsiębiorców.
bDeVlAPT
Najbogtasi
miesiąc temu
Nwo się bawi rotszildowie i ekipa gatesa
Zbych
miesiąc temu
Moim zdaniem ten news o wzroście mandatów to dobra wiadomość - ludzie wreszcie tego nie wytrzymają i rozniosą rządzących w pył.
Najnowsze komentarze (113)
Olobolo
4 tyg. temu
Kurna wszedłem tu z linku "Czytaj także: Koronawirus. Najlepsza na świecie terapia? Tylu ozdrowieńców nie ma nigdzie indziej" i gdzie niby jest tu o ozdrowieńcach??????
Give
4 tyg. temu
No cóż Borys, będziesz sam w końcu zarabiał na budżet państwa. Nikt już ci nie pomoże. Polacy już pakują się.
Jolisia
4 tyg. temu
I bardzo dobrze trzeba ludzi trzymać za buzię.tyllo czego w Polsce nie sklepie się mandatów za brak maski
Sam
miesiąc temu
Problemy sa, dlatego, ze ludzie przestali wierzyc w klamstwa. W sobote kolejne protesty u nas. Popieram.
cooltygrysek
miesiąc temu
No popatrzcie a niedawno gadał że covid to ściema póki sam nie zachorował, widać życie uczy...
Karma
miesiąc temu
Sam prowokuje I zacheca ludzi do zbiorowych spodkań samo to 50% zniszki W restełracjach to najgorszy premier chyba jaki jest
Ewa
miesiąc temu
Ktoś chce zarobić na ludziach. To wyłudzanie pieniędzy.
Oli
miesiąc temu
Ie ma to jak podwyższyć kary za bezobjawową ściemę/pandemię. Najlepszy sposób trzymania społeczeństwa za pysk. A jak tam w Korei czy Chinach?, Białorusi?. Nie napiszecie, jak to tam są łamane prawa człowieka?.
bDeVlAPL
Anakin
miesiąc temu
Ja znam tylko regułę dwóch. Mistrz i uczeń.
Mav
miesiąc temu
Jak długo jeszcze potrwa ten kabaret? Lekarze nie leczą, przychodnie zamknięte, parodia na maksa.
Mama muminka
miesiąc temu
Czyli do pracy iść mozna, do sklepu i pubu też ale nie można w 7 wyjść do parku jak jest ładna pogoda?
Czemu
miesiąc temu
powołują się akurat na "Brisbane Times", australijski periodyk internetowy?
Onn
miesiąc temu
Przestaniecie hejtowac jeśli sami zachorujecie lub ktoś z waszych rodzin i wtedy będzie "czemu nie mówiliście, że jest wirus..." masakra z ludźmi jakby im przeszkadzało ponosić maseczkę..
Bona
miesiąc temu
Ta cala sytuacja z plandemia ma niestety zgubny wplyw na psychike ludzi.. Tym bedziemy sie martwic za kilka miesiecy...jak dlugotrwaly stres bedzie wplywal na nasze zdrowie. A jak slysze tych naszych"czolowych" polskich epidemiologow co zmieniaja zdanie co rusz to mysle, ze sie zeszmacili do konca. To nie ebola. I bez odsylania do szpitala, ulamka procenta powiklan po covid. Po grypie tez sa powiklania.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić