Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Nowe kary za ignorowanie zasad

192

Członkom brytyjskiego rządu coraz trudniej zapanować nad przebiegiem pandemii COVID-19 w kraju. Jednym z czynników, które wpływają na taki stan rzeczy, jest brak ostrożności mieszkańców Wielkiej Brytanii. Żeby mu zaradzić, wprowadzono wyższe grzywny za łamanie obostrzeń.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Nowe kary za ignorowanie zasad
Boris Johnson podwyższył grzywny dla osób, które łamią zasady bezpieczeństwa przed zarażeniem koronawirusem (Getty Images, Handout , Handout)

Jak podaje "Brisbane Times", Boris Johnson podjął decyzję o podwyższeniu kary pod wpływem doradców naukowych. Profesorowie Chris Whitty i Patrick Vallance mieli podzielić się z premierem ustaleniami, że poziom przestrzegania przez mieszkańców Wielkiej Brytanii zasad bezpieczeństwa należy do najgorszych w Europie.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Grzywna za łamanie zasad dotyczących pandemii COVID-19

Na początku wysokość grzywny za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa wynosiła 100 funtów (ok. 486 zł). Ponieważ mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie poprawili swojego zachowania, premier podwyższył kwotę od tysiąca (ok. 4865 złotych) do nawet 10 tysięcy funtów (ok. 48 654 złotych).

Kara tysiąca funtów grozi m.in. osobom, które nie przestrzegają "reguły sześciu". Zgodnie z tą zasadą mieszkańcom Wielkiej Brytanii nie wolno gromadzić się w większym gronie niż sześć osób. Dodatkowo jeśli nadal będą popełniać wykroczenia, wysokość ewentualnej kary również wzrośnie.

Najlepszym sposobem, w jaki możemy walczyć z tym wirusem, jest przestrzeganie przez wszystkich zasad oraz samoizolowanie w wypadku groźby bycia zarażonym koronawirusem – cytuje Borisa Johnsona "Brisbane Times".
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus i grypa. Czy jesienią czeka nas armagedon?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić