Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Ponury rekord w Wielkiej Brytanii. Władze tłumaczą się błędem technicznym

41
Podziel się

Wielka Brytania odnotowała rekordową liczbę zakażeń koronawirusem. W sobotę powiadomiono o 12 tys. nowych przypadków COVID-19. Władze twierdzą jednak, że wystąpiły błędy techniczne w liczeniu.

Ponury rekord w Wielkiej Brytanii. Władze tłumaczą się błędem technicznym
W Wielkiej Brytanii kolejny rekord zakażeń. (Pixabay)
bEDRZNZx

W sobotę w Wielkiej Brytanii odnotowano ponad 12 tys. nowych przypadków koronawirusa. Zmarło także kolejnych 49 osób.

Rząd twierdzi jednak, że wystąpił błąd podczas liczenia i jest znacznie mniej zachorowań. Niektóre przypadki nie zostały odnotowane w ciągu tygodnia, więc zostały uwzględnione w sobotnich danych. Pomyłka nie wpłynęła jednak na informowanie pacjentów o wynikach ich testów.

bEDRZNZz

Jeszcze na początku tygodnia mówiono o spowolnieniu pandemii i zmniejszeniu liczby przypadków. Wiele osób twierdzi, że błąd techniczny jest kłamstwem, aby zatuszować fakt, że coraz więcej choruje na COVID-19.

Zobacz także: Koronawirus w Czechach. "Tutaj robi się cztery razy więcej testów niż w Polsce"

Wzrost liczby zakażeń odnotowały także inne państwa Europy. Tego samego dnia Francja zgłosiła rekordowe 16,9 tys. nowych przypadków, a Holandia i Belgia odpowiednio 3,9 i 3,1 tys. W Rosji zgłoszono 9,8 tys. zakażeń, co jest najwyższą liczbą od maja.

bEDRZNZF

Wielka Brytania nakłada kolejne ograniczenia na swoich obywateli. Zmniejszono liczbę uczestników na weselach i zgromadzeniach, bary oraz restauracje mogą być otwarte krócej, a maseczki wymagane są nawet na ulicach. Osoby przylatujące z Polski lub Turcji muszą się poddać 14-dniowej kwarantannie.

Rośnie także liczba R, czyli wskaźnik rozwoju epidemii. W ciągu ostatnich tygodni z 1,3 zwiększyła się do 1,6. Aby epidemia mogła wygasnąć, liczba R musi być mniejsza niż 1.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRZOaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
piotrturbo
12 miesięcy temu
Czy wzrost wykrytych przypadków świadczy o wzroście zachorowañ czy też jakość testów jest wątpliwa... San sobie fantazjuje żeby wyprodukować test mało precyzyjny.. a co tam :) przecież nikt się nie skapnie
Yoco
12 miesięcy temu
Mieszkam w UK I nic takiego nie jest wymagane odnosnie noszenia maseczek na zewnatrz dlaczego klamiecie po co siac panike wystraczajaco juz ludzie sie naczytalj I nasluchali 😡
Slavis
12 miesięcy temu
Niemożliwe, to występują błędy w liczeniu chorych na tę siupę? ale jaja sobie robią z ludzi i trenują do zwartych szeregów karnych jednostek.
bEDRZOab
Joanna
12 miesięcy temu
Wielka Brytania- nie trzeba nosic maseczek na ulicach. Przez takie artykuly sieje sie zamet.
Xxx
12 miesięcy temu
Globalne kłamstwo.nic więcej
Kris45
12 miesięcy temu
Skończcie ten cały cyrk bo nikt wam już nie wierzy w tą sztuczną pandemie
Jajo
12 miesięcy temu
A kto określa liczbę R??
Czytaj Biblie
12 miesięcy temu
Podskakują ci co nie zachorowali objawowo. wtedy rura mieknie jak zachorują i do szpitala nie przyjmą z braku miejsc.
Dot
12 miesięcy temu
U mnie w pracy wyszło 6 testów pozytywnych z czego po 3 dniach były już negatywne bo wszystkie testy okazaly sie falszywe
Jacaplaca
12 miesięcy temu
To jest grypa wystarczy że cały świat zostanie w domu na dwa tyg.
Zbyszek
12 miesięcy temu
Hejt to jest ten artykuł. Pani dla pani redaktor Aldony Brauły "ponury rekord" to jak ludzie się zakażają i nie chorują. A to brzmi tak jakby wolała żeby były nekrologi.
Marcin
12 miesięcy temu
W UK na wiaduktach ludzie piszą sprejami wirus kłamstwa dlaczego o tym nie napiszecie dno
jan k
12 miesięcy temu
W publikacji opublikowanej w New England Journal of Medicine wezwano do wprowadzenia szczepionki na koronawirusa i nakreślono strategie, w jaki sposób Amerykanie mogą zostać zmuszeni do jej przyjęcia. Publikacja ostrzega, że ​​natychmiastowe wydanie nakazu do szczepień wywołałoby zbyt duży opór i ostry sprzeciw, więc autorzy sugerują, że początkowo powinno to być dobrowolne. Sugeruje jednak, że jeśli w ciągu pierwszych kilku tygodni od jej udostępnienia niewystarczająca liczba osób będzie chciała otrzymać szczepionkę, to powinno to zostać przekształcone w obowiązek, z nałożonymi karami za odmowę. W artykule przedstawiono „sześć kryteriów”, które należy spełnić, zanim szczepionka stanie się obowiązkowa i że należy ją najpierw wprowadzić do określonych grup demograficznych populacji. „W przypadku nakazu szczepień jedynie rekomendowane grupy powinny być brane pod uwagę”, czytamy w dokumencie, który wymienia jako pierwszą grupę „grupy wysokiego ryzyka” . „Osoby starsze, pracownicy służby zdrowia pracujący w sytuacjach wysokiego ryzyka lub pracujący z pacjentami wysokiego ryzyka… osoby z określonymi schorzeniami podstawowymi”, a także osoby przebywające w „miejscach o dużym zagęszczeniu, takich jak więzienia i internaty” powinny podlegać nakazowi otrzymania szczepionki, czytamy w publikacji. Sugeruje również, że członkowie czynnej służby wojskowej powinni być jednymi z pierwszych, którzy są zmuszani do szczepień. Publikacja stwierdza, że „nieprzestrzeganie przepisów powinno pociągać za sobą karę” i zauważa, że ​​powinna być „stosunkowo poważna”. Sugeruje też, że należy wydawać „nakazy zawieszenia zatrudnienia lub pozostania w domu”, ale grzywny powinny być zaniechane, ponieważ mogą być prawnie zaskarżone i „mogą wzbudzić nieufność bez zwiększenia liczby szczepień”. Publikacja sugeruje również, że rządowe organy ds. Zdrowia powinny unikać publicznego ujawniania swoich bliskich relacji z producentami szczepionek, aby tłumić nieufność opinii publicznej. Tylko przypadkiem autorzy artykułu mieszkają w Yale i Stanford - instytucjach, które otrzymały znaczne fundusze od Fundacji Billa i Melindy Gatesów na rozwój szczepionek. Perspektywa wprowadzenia zakazu swobodnego przemieszczania się tym, którzy odmawiają szczepienia, pojawiła się niedawno w Wielkiej Brytanii, gdzie urzędnicy ds. zdrowia zasugerowali, że szczepionka powinna być obowiązkowa. W Stanach Zjednoczonych też wzywano do wprowadzenia obowiązkowych szczepień, a New York Times wyraził zaniepokojenie, że połowa Amerykanów odmówi ich przyjęcia. W Kanadzie badanie opinii publicznej ujawniło, że 60 procent obywateli uważa, że ​​kiedy szczepionka przeciwko koronawirusowi stanie się dostępna, powinna być obowiązkowa. Ponadto obecna dyrektor ds. Zdrowia publicznego Kanady pojawiła się w niedawno opublikowanym starym nagraniu z 2010 r., w którym zalecała stosowanie obowiązkowych „bransoletek śledzących” dla osób, które odmawiają przyjęcia szczepionki po wybuchu wirusa.
bEDRZNZT
babka😉
12 miesięcy temu
moj pracodawca wyslal mnie i kilka osob na kwarantanne pobrali odnas wymazy bo niby kilka osob ma pozytywny wynik ale nie zmienia faktu ze wysyla na przymusowa kwarantanne zakas wychodzenia z domu przez 14 dni bez mozliwosci zarobkowych nie pracujesz nie zarabiasz a dostajesz tylko chorobowe nie rozumiem dlaczego skoro zamknął nas w domach i nie zaplaci nam normalnej stawki to nie samoizolacjia to zaklad pracy nas wyslal czy ktos moze wie jak to wyglada od strony prawnej?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić