Adam Dąbrowski| 

Posłanka Kurowska o proteście rolników. "Gdybyśmy my rządzili"

29

Gdybanie i tworzenie alternatywnej rzeczywistości zawsze było wpisane w politykę oraz retorykę opozycji, obojętnie którą stronę politycznego sporu reprezentuje. Dziś posłanka Suwerennej Polski Maria Kurowska odniosła się do strajku rolników.

Posłanka Kurowska o proteście rolników. "Gdybyśmy my rządzili"
Maria Kurowska (Suwerenna Polska) uważa, że protestu rolników by nie było, gdyby rządziła Zjednoczona Prawica (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Stolica stoi. Na ulice Warszawy wyszło kilkadziesiąt tysięcy protestujących rolników. Uczestnicy zgromadzenia zebrali się na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki, gdzie wyruszyli w marsz ulicami Warszawy, by dotrzeć na Wiejską przed gmach Sejmu RP. Delegacja rolników spotkała się z Szymonem Hołownią.

Po spotkaniu z Marszałkiem Sejmu, protestujący przemaszerują przed siedzibę Prezesa Rady Ministrów. Do tej pory odnotowano kilka incydentów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nerwy na proteście w Warszawie. Rolnicy starli się z policjantami

Tak gorące wydarzenie jest wodą na młyn dla opozycji, która ma okazję wbić szpilkę obecnemu rządowi. W gmachu Sejmu dzisiejsze gorące wydarzenia skomentowali posłowie Suwerennej Polski Maria Kurowska oraz Jacek Ozdoba.

Ten protest, który jest dzisiaj, uzmysłowi wszystkim jak wielki jest problem. Gdybyśmy my rządzili, to problem ten zostałby już rozwiązany. Ilekroć popełniliśmy jakiś błąd, gdy rządziliśmy jak w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością, to zorientowaliśmy się, że jak coś idzie w złym kierunku - natychmiast naprawialiśmy. A tutaj co się dzieje - tutaj po prostu nie robi się nic! - podkreśla Maria Kurowska
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wypowiedź posłanki jest szeroko komentowana, gdyż Kurowska przenosi odpowiedzialność za obecną sytuację, na polityków Koalicji Obywatelskiej. Komentatorzy zauważają, że sytuacja rolników znacznie pogorszyła się jeszcze za rządów Zjednoczonej Prawicy, a dzisiejsze protesty są konsekwencją ich lat złych decyzji i zaniedbań.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić