BOB| 

Poszukiwania Jana Lityńskiego. Z rzeki wyłowiono jego przedmiot

4

Nadal nie odnaleziono ciała Jana Lityńskiego, który utopił się, ratując ukochanego psa. Wznowiono akcję poszukiwawczą i na razie z rzeki wyłowiono tylko jego czapkę.

Poszukiwania Jana Lityńskiego. Z rzeki wyłowiono jego przedmiot
Nadal nie znaleziono ciała Jana Lityńskiego

Jan Lityński w niedzielę spacerował wałem przeciwpowodziowym w Pułtusku. Była z nim żona i pies. Zwierzę nagle wpadło do rzeki, gdy załamał się pod nim lód. Polityk ruszył na ratunek swojemu pupilowi. Niestety, skończyło się tragicznie.

Jan Lityński nie żyje. Trwają poszukiwania ciała

Jak zeznała potem żona, 75-latek utonął w rzece. Ta informacja wstrząsnęła całą Polską. Do dzisiaj jednak nie odnaleziono ciała działa opozycyjnego w czasach PRL.

W poniedziałek prowadzono poszukiwania, ale bezskutecznie. Jak informuje Polsat News, z rzeki jedynie wyłowiono jego czapkę tzw. kaszkietówkę. Ciało jednak nadal prawdopodobnie znajduje się w rzece.

Strażacy bez przerwy prowadzą akcję poszukiwawczą. W pobliżu miejsca utonięcia będzie kruszony lód. Jest także plan, aby wykorzystać nurka. Sprawdzane są także brzegi rzeki.

Jan Lityński przez cztery kadencje był posłem w polskim sejmie. W latach 80 był członkiem "Solidarności". Za działania w podziemiu otrzymał trzy państwowe odznaczenia. W 2010 był jednym z doradców prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Zobacz także: Jan Lityński nie żyje. Policja ujawnia szczegóły akcji na rzece Narew
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić