Potrącił 16-latka i uciekł. Policja szuka sprawcy wypadku

20

Małopolska policja poszukuje sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło w środę 7 lipca w miejscowości Staniątki (pow. wielicki). Mężczyzna potrącił 16-latka poruszającego się motorowerem i uciekł z miejsca wypadku. Nastolatek doznał ciężkich obrażeń nóg.

Potrącił 16-latka i uciekł. Policja szuka sprawcy wypadku
Mężczyzna potrącił 16-latka poruszającego się motorowerem i uciekł z miejsca wypadku. (Policja)

W miejscowości Staniątki około godziny 21:20, kierowca samochodu osobowego wymusił pierwszeństwo na oznakowanym skrzyżowaniu i wjechał w 16-letniego motorowerzystę, po czym odjechał. Policjanci ustalili, że sprawcą wypadku jest mężczyzna, który podróżował z kobietą.

16-latek doznał ciężkich obrażeń nóg. Pomocy udzieliły mu osoby podróżujące innym autem.

Gdy na miejscu zjawiły się służby ratunkowe, sprawcy już nie było. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia bądź posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy wypadku.

Kierowca czarnego pojazdu może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy ofierze.

Funkcjonariusze czekają na kontakt pod nr. tel. 47 83 41 111 lub 47 83 41 211

Policja przypomina, że ucieczka z miejsca zdarzenia jest najgorszą decyzją, jaką można podjąć. Udzielenie pomocy ofierze wypadku jest obowiązkiem każdego z nas i być może takie odpowiedzialne zachowanie decyduje o tym co najważniejsze, czyli o ludzkim życiu.

Zobacz także: Wypadek w Staniątkach. Policja pokazuje nagranie i prosi o pomocy
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić