Potrąciła psa i odjechała. Zwierzę konało w rowie

51

Konającego psa z połamanymi kończynami i silnym urazem głowy znaleźli w przydrożnym rowie policjanci z komisariatu w Gąbinie. Okazało się, że kobieta, która potrąciła zwierzę, odjechała z miejsca zdarzenia. Pies trafił do kliniki, gdzie walczy o życie.

Potrąciła psa i odjechała. Zwierzę konało w rowie
Konającego psa z połamanymi kończynami i silnym urazem głowy znaleźli w przydrożnym rowie policjanci z komisariatu w Gąbinie. (Policja)

W piątkowy wieczór 19 listopada policjanci z komisariatu w Gąbinie otrzymali informację, że na odcinku drogi Topólno-Konstantynów potrącony został pies. Policjanci wyruszyli więc w teren, aby odnaleźć zwierzę, które może potrzebować pomocy.

Kobieta odjechała, a później wróciła

W przydrożnym rowie w lesie zauważyli konającego owczarka. Kobieta, która potrąciła czworonoga najpierw odjechała z miejsca zdarzenia, a później wróciła. Została przez policjantów pouczona.

Mundurowi rozpoczęli walkę o życie psa. Zwierzę miało połamane łapy, nie było z nim kontaktu, co świadczyło o silnym urazie głowy. Mundurowi okryli owczarka kocem termicznym, zabezpieczyli miejsce i wezwali na miejsce osoby zajmujące się ochroną zwierząt.

Ranny owczarek został oddany w ręce profesjonalistów. Trafił do kliniki, gdzie lekarze walczą o jego życie - relacjonuje podkom. Marta Lewandowska z mazowieckiej policji.

Policjanci przypominają, że według kodeksu wykroczeń to właściciel zwierzaka jest zobowiązany do jego pilnowania, by nie znalazł się pod kołami nadjeżdżającego samochodu. Chociaż kierowca nie ponosi winy za nieumyślne potrącenie zwierzaka, to nieudzielenie pomocy czy niezawiadomienie odpowiednich służb jest wykroczeniem.

"Jak można potrącić zwierzę i nie udzielić pomocy?" - komentują internauci pod facebookowym postem policji.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Tragedia w Waukesha. Rozpędzony samochód wjechał w paradę bożonarodzeniową
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić