Nadciąga śnieżny armagedon. Wiemy, gdzie wystąpią śnieżyce

329

W tym tygodniu przez Polskę mają przejść pierwsze w tym sezonie solidne śnieżyce. Tej zapowiedzi nie powinni lekceważyć szczególnie ci kierowcy, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zmianę opon.

Nadciąga śnieżny armagedon. Wiemy, gdzie wystąpią śnieżyce
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Jaap Arriens)

Ten tydzień upłynie pod znakiem bardzo zmiennej i dynamicznej, a momentami nawet niebezpiecznej pogody. "Niewykluczone, że w drugiej połowie tygodnia nad naszym krajem znajdzie się centrum aktywnego niżu, który w jednych regionach przyniesie nam solidne śnieżyce, a gdzie indziej ulewy" - podaje portal pogoda.wp.pl.

Początek tygodnia ma być natomiast całkiem niezły. Będą słoneczne chwile, ale pojawią się też momenty, w których na niebie królować będą chmury.

Możliwe są opady deszczu, a w poniedziałek również deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Szczególnie na północy i w rejonach podgórskich.

Śniegiem w drugiej części tygodnia ma sypnąć w zachodniej i północnej części kraju. "Z pewnością dojdzie do problemów na drogach. Sobota i niedziela to kontynuacja opadów różnego rodzaju, ale tym razem śnieg częściej będzie się pojawiał na wschodzie" - przewiduje serwis pogoda.wp.pl.

Pogoda. Temperatura będzie się wahać

Istotną informacją jest też to, że w tym tygodniu będziemy notować wahania temperatury. Poniedziałek będzie nieco chłodniejszy, a we wtorek dojdzie do niewielkiego ocieplenia - odnotujemy około 7-8 st. C (północ i wschód).

Generalnie jednak w tym tygodniu temperatura nie powinna przekroczyć 10 st. C. Co istotne, chłodniej zrobi się w weekend - temperatura spadnie nawet do zera.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić