Potwierdziły się fatalne wieści. Organizm 14-latka nie wytrzymał

365

Kolejna osoba zginęła na granicy polsko-białoruskiej. "The Independent" potwierdził fatalne informacje w rozmowie z białostocką policją. 14-letni Kurd zmarł z wycieńczenia.

Potwierdziły się fatalne wieści. Organizm 14-latka nie wytrzymał
(PAP)

Na granicy Polski z Białorusią zmarła kolejna osoba. Potwierdził to brytyjski dziennik "The Independent" w rozmowie z KMP Białystok. Wiadomo jedynie, że zmarły miał 14 lat. Życie stracił z powodu wycieńczenia, jednak więcej szczegółów na ten temat nie podano.

Potwierdziły się fatalne wieści z granicy. Organizm 14-latka nie wytrzymał

Portal OKO.press, powołując się na swoje źródła w obozie migrantów, przekazał w czwartek, że w środę przy przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej zmarł 14-letni Kurd. Białoruscy funkcjonariusze rzekomo zabrali ciało chłopca. Więcej na ten temat: Kryzys na granicy. Nieoficjalnie: zmarło dziecko

Według danych Ministerstwa Obrony Narodowej, na granicy może być już nawet 20 tys. imigrantów. Mówi się o 8 ofiarach śmiertelnych, jednak dokładna liczba nie jest nikomu znana, ze względu na brak możliwości wejścia na ten teren aktywistów czy pomocy medycznej.

Jeśli ktoś potrzebuje dostępu do leków lub schronienia, powinien mieć możliwość ich zdobycia, niezależnie od tego, skąd pochodzi i gdzie się znajduje – powiedział "The Independent" Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.
Zobacz także: Sankcje dla Białorusi? Znamy stanowisko prezydenta
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić