Poważny wypadek w Chorwacji. Turysta z Polski spadł z 12-metrowego klifu

9

Polski turysta stracił równowagę i spadł z 12-metrowego klifu w miejscowości Brela. W akcji ratunkowej uczestniczyło aż 14 ratowników. Mężczyzna leżący na skałach kilka metrów od morza został unieruchomiony na noszach i przetransportowany do szpitala. Polak doznał licznych obrażeń ciała.

Poważny wypadek w Chorwacji. Turysta z Polski spadł z 12-metrowego klifu
Polski turysta spadł z 12-metrowego klifu w miejscowości Brela (Facebook)

Do wypadku doszło w miejscowości Brela w Chorwacji w poniedziałek 24 sierpnia. Chorwacka górska służba ratunkowa HGSS przed godziną 19 otrzymała zawiadomienie o niebezpiecznym wypadku na pieszym szlaku. Świadkowie zdarzenia tłumaczyli, że Polak stracił równowagę i spadł z 12-metrowego klifu. Mężczyzna został poważnie ranny.

Polski turysta doznał poważnych obrażeń

Akcję ratunkową przeprowadzało 14 ratowników HGSS. Na stromych odcinkach ratownicy zastosowali specjalne techniki wciągania noszy na linach, a następnie przetransportowano mężczyznę do szpitala. Polski turysta ma złamany obojczyk oraz liczne urazy nóg i ramion.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Tymczasem Ministerstwo Spraw Zagranicznych ze względu na duży odsetek nowych zakażeń koronawirusem odradza podróże do Chorwacji poza tymi, które są konieczne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Wybitnie głupi pomysł. Wszystko nagrane telefonem
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić