Powrót z wakacji w Chorwacji może być trudny. W planach kwarantanna

20

Ze względu na sezon wakacyjny w Chorwacji nie brakuje zarówno turystów, jak i zakażonych. Na Półwyspie Bałkańskim wciąż wzrasta liczba zachorowań. Brytyjczycy ogłosili plany.

Powrót z wakacji w Chorwacji może być trudny. W planach kwarantanna
Chorwackie plaże niedługo mogą zacząć świecić pustkami. (Getty)

Wakacje nie sprzyjają kwarantannie ani obostrzeniom. Ze względu na niskie ceny biletów i hoteli, wielu ludzi decyduje się na wyjazd. Niestety tak samo wielu zapomina o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Władze Grecji i Chorwacji rozważały nad zamknięciem granic. Nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, choć wielu turystów gorączkowo szuka najbliższych lotów powrotnych.

Wielka Brytania znalazła sposób, by zminimalizować ryzyko zakażenia od wracających z wypoczynku Brytyjczyków. W planach jest poddanie kwarantannie tych, którzy właśnie wracają z wakacji w Chorwacji.

Podobne decyzje miały zapaść wcześniej w sprawie Hiszpanii, Francji i Malty. Doprowadziło to do zebrania się ogromnych liczb turystów na lotniskach, ponieważ usiłowali wrócić do domu, przed wprowadzeniem obowiązkowej kwarantanny po podróży.

Zanim wybierzemy się na wycieczkę do Anglii, trzeba sprawdzić, czy po przylocie nie będzie obowiązywała nas kwarantanna. Izolacja standardowo trwa 2 tygodnie.

Władze Wielkiej Brytanii przewidują kary. Ci, którzy będą buntować się przed kwarantanną, będą karani wysokimi grzywnami nawet do 5000 funtów. Jak donoszą media, na ten moment obowiązek kwarantanny złamała tylko jedna osoba.

Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić