Wakacje w Grecji. Polak się zbuntował. Awantura w samolocie

25

Polski turysta wypoczywający w Gracji przysporzył niemałego stresu pracownikom lokalnych linii lotniczych. Uparł się, że nie będzie nosił w samolocie maseczki.

Wakacje w Grecji. Polak się zbuntował. Awantura w samolocie
Polak nie chciał założyć maseczki w samolocie. (Getty Images)

Od początku noszenie maseczek był sporne. Ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa zakrywanie nosa i ust w środkach komunikacji publicznej jest obowiązkowe. Nie wszyscy jednak tego obowiązku chcą przestrzegać.

Na pokładzie samolotu lecącego z Rodos do Aten, jeden z pasażerów zaczął się buntować. Odmówił zakrycia nosa i ust, a później zaczął sprawiać jeszcze więcej problemów.

Mężczyzna za nic robił sobie prośby załogi. O swoje bezpieczeństwo zaczęli bać się również pasażerowie, którzy postanowili zainterweniować. Pasażer nałożył maseczkę, by później ją ostentacyjnie zrzucić.

Było blisko rękoczynów, jednak załoga samolotu opanowała sytuację. Mężczyzna był przekonany, że incydent ujdzie mu na sucho. Nic bardziej mylnego.

Jeszcze podczas lotu, lotnisko zostało poinformowane o tym, co zaszło na pokładzie. Polak został od razu zatrzymany przez ochronę. Za swój występek mógł zostać aresztowany, jednak władze lotniska doszły do wniosku, że większą nauczkę da turyście odpowiednio wysoka grzywna.

Zobacz także: Nawet 300 tysięcy zgonów na koronawirusa w USA. Specjaliści prezentują nowe dane
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić