Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Poznaniak aż się zagotował. Z ukrycia zrobił zdjęcie w autobusie

234

Niebywały skandal, czy zwykłe "czepialstwo"? Mieszkaniec Poznania jest zbulwersowany, że na fotelu w miejskim autobusie usiadł "brudny" pies. Mężczyzna uważa, że taka podróż ze zwierzęciem nie jest "normalna". - Czy MPK coś się pozmieniało? - pyta czytelnik portalu epoznan.pl.

Poznaniak aż się zagotował. Z ukrycia zrobił zdjęcie w autobusie
"Brudny" pies przeszkadzał pasażerowi poznańskiego autobusu (Facebook, Pixabay)

Czytelnik portalu epoznan.pl zrobił zdjęcie psa, który siedzi na fotelu jednego z poznańskich autobusów miejskich. Zwierzę nie zajmuje miejsca innym pasażerom, bo naprzeciwko jego właściciela widać puste fotele.

Według mieszkańca Poznania, taka sytuacja jest jednak skandaliczna i nie powinna mieć miejsca. Podróżujący komunikacją miejską poznaniak wskazuje, że pies mógł być zabrudzony po deszczach, które przeszły przez miasto. Z tego względu uważa, że miejsce "brudnego" psa nie jest na fotelu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policjant uratował życie mężczyzny. Nagranie reanimacji w autobusie miejskim w Warszawie
Czy w MPK coś się pozmieniało? Pies brudny po ulewnych deszczach na fotelu. Naprawdę? Czy możecie coś z tym zrobić? Nie można wracać normalnie tylko z brudnym psem? - bulwersuje się czytelnik portalu epoznan.pl.

Portal epoznan.pl wskazuje, że nie jest to pierwszy tego typu przypadek, który miał miejsce w Poznaniu. Dziennikarze podają, że już w kwietniu opisywali podobne zdarzenie.

Czy pies ma prawo siedzieć na fotelu?

Co na to przepisy? Dokładnie precyzują kwestię przewozu zwierząt w pojazdach transportu publicznego. Te powinny mieć kaganiec i smycz. Przewożony pies powinien być też oznaczony chipem, pasażer powinien mieć przy sobie szczelną torebkę na odchody psa oraz świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Z obowiązku przewożenia psa w kagańcu i na smyczy zwolnieni są jedynie posiadacze zwierząt małych i miniaturowych. Takie niewielkie psy powinny jednak siedzieć na kolanach swoich właścicieli, a nie — jak w przypadku kontrowersyjnego zdjęcia — na fotelach autobusowych.

Dodajmy, że pasażer, który ma psa rasy uznawanej za agresywną, musi mieć przy sobie dodatkowo pozwolenie na trzymanie takiego zwierzęcia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić