Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Prawie 13 tys. zł. Kara może być jeszcze wyższa!

18
Podziel się:

Młody mężczyzna z Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) zapamięta ten dzień na bardzo długo. 26-letni kierowca golfa w trakcie ucieczki przed policjantami, popełnił szereg wykroczeń i spowodował groźną kolizję drogową. Pościg mógł skończyć się dużo gorzej. Sprawca ukarany został 15 mandatami karnymi na łączną kwotę... 12,6 tys. zł!

Prawie 13 tys. zł. Kara może być jeszcze wyższa!
Dantejskie sceny w Brodnicy. Prawie 13 tys. zł mandatu dla kierowcy (WP)

Po zmianach w prawie, wyższe mandaty za wykroczenia w ruchu drogowym stały się normą. 26-letni mężczyzna przeszedł jednak wszelkie granice bezmyślności. Policjantki ruchu drogowego, patrolując ulice Brodnicy, przy ul. Nad Drwęcą zauważyły golfa, którego pasażerowie nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Pojazd miał również braki w oświetleniu. Funkcjonariuszki za pomocą sygnałów uprzywilejowania dały znak do natychmiastowego zatrzymania się.

Sprawca nie tylko zbagatelizował sygnały, ale ruszył do ucieczki. Jak wylicza policja, podczas pościgu kierowca popełnił szereg wykroczeń. Było to m.in. "spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niesygnalizowanie zmiany kierunku jazdy, niestosowanie się do obowiązku jazdy prawą stroną, niestosowanie się do sygnalizatorów świetlnych, przekraczanie linii podwójnej ciągłej, niestosowanie się do zakazu wyprzedzania, niestosowanie się do zakazu wyprzedzania pojazdu przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia oraz niestosowanie się do zakazu wyprzedzania pojazdu uprzywilejowanego".

Pościg trwał dłuższą chwilę. Pojazd zdążył minąć kilka ulic. Przy Rondzie Olsztyńskim golf uderzył w peugeota, którym kierowała 22-letnia kobieta. Na szczęście nie odniosła ona poważnych obrażeń.

Pościg w Brodnicy. Pijany kierowca w rękach policji

Policjantki zatrzymały 26-letniego kierowcę. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego miał 1,3 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

26-latek trafił na noc do policyjnego aresztu w Brodnicy. Nałożono na mężczyznę aż 15 mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym na łączną sumę 12,6 tys. złotych. Po wytrzeźwieniu, kierowca usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania bez uprawnień.

Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień sąd może orzec grzywnę wysokości od 1,5 do 30 tys. zł.

Zobacz także: Zostawił auto z otwartymi szybami. Nagranie kierowcy po śnieżycy w USA
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Bodzio
miesiąc temu
Głupszej policji jak w Polsce to nie ma nigdzie!
??????????
2 miesiące temu
Cimoszewicz pijany potrącił staruszkę na pasach i nie dostał nawet mandatu i nadal ma prawo jazdy i jeździ
tlen
2 miesiące temu
TYCH CO GONILI UKARAC MANDATEM ZA SPOWODOWANIE ZAGROZENIA I WYMUSZENIE POPELNIENIA WYKROCZEN PRZEZ KIEROWCE Z GOLFA
Morawiecki
2 miesiące temu
to był sasin
Artek F
2 miesiące temu
Zatrzymała mnie taka policjantka też pod Brodnicą. A grozna ! A ważna ! A niedostępna ! A sztywna ! Nie pogadasz z taką. Służbistka jakby z KGB była. Śmieszną wręcz była. A jakbyś mocnej tupnął to by uciekała w panice i podskokach. Nie, mandatu nie dostałem. Trzeba było kolumnę wojskową przepuścić.
Polska tuska
2 miesiące temu
jak najsztub Polkę na przejściu dla pieszych rozjechał i potem zmarła,to bandyta w todze udajacy sedziego,go uniewinnił
rada gratis
2 miesiące temu
niech szybko do PO się zapisze i powie,że mu PiS kazał,to go żaden sencia nie ruszy i jeszcze senatorem PO,zostanie
Były-
2 miesiące temu
Te, porażająco, bezsensownie, wysokie, mandaty nic, komletnie nic, nie zdziałały dla bezpieczeństwa na drogach. Statystyki policyjne wyraznie to pokazały. Ofiar śmiertelnych jest wiecej, wypadków i kolizji też. Nie zmniejszyła się ilość mandatów za szybkość, itd. Ale wzrosły i to lawinowo pieniądze dla pisu.
AdaM
2 miesiące temu
I nie do więzienia z nim a na ulicę do sprzątania lub do hospicjum do pomocy i wyrabiania w sobie odpowiedzialności i wyobraźni.
cynik
2 miesiące temu
Samochodzik pewnie kosztuje mniej niż mandaty.
Antoni
2 miesiące temu
Jak miał sygnalizować zmianę pasa ruchu skoro miał ubytku w oświetleniu? Kierunkowskazem bez żarówki? To oni go podwójnie ukarali za to samo. Można byłoby dać jeszcze trzeci mandat za brak sprawnej żarówki w oprawce kierunkowskazu.
Kemor
2 miesiące temu
Te panie policjantki trochę przesadziły jest to zbieg wykroczeń i mandat 6000
mat
2 miesiące temu
śmiech na sali zakaz kupna auta do końca życia i chip
emeryt mundur...
2 miesiące temu
Myślę że aby podbić statystyke i ładniej się to w mediach prezentowało mogli dłożyc próbe przekupstwa,skakanie po dachu radiowozu oraz to że ogląda fakty w TVN-ie acha i jak jechał koło kościoła to był w czapce.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić