Premier Morawiecki był w niebezpieczeństwie! Tusk komentuje

361

Przy okazji otwarcia wschodniej obwodnicy Wrześni (woj. wielkopolskie) doszło do incydentu z udziałem reprezentantów AGROunii. Interweniowały służby ochraniające premiera Mateusza Morawieckiego i innych oficjeli. Incydent skomentował Donald Tusk.

Premier Morawiecki był w niebezpieczeństwie! Tusk komentuje
Zamieszanie podczas wystąpienia premiera. Protestowali rolnicy! (PAP)

Bardzo niespokojny przebieg miało otwarcie wschodniej obwodnicy Wrześni. Na profilu AGROunii pojawiło się nagranie, które pokazuje, co dokładnie się wydarzyło.

Podczas filmiku słychać kobietę, która wielokrotnie pyta premiera, czy spotka się i porozmawia z rolnikami. Mateusz Morawiecki nie reaguje.

Inna kobieta próbowała uciszyć tę, która zadawała pytania. W pewnym momencie chwyciła ją też za rękę - to dlatego, że opuściła wyznaczoną strefę.

Rozpędzeni rolnicy zmierzali w stronę premiera!

Na nagraniu widać, jak rolnicy biegną w stronę premiera Mateusza Morawieckiego i innych oficjeli. W rękach trzymają transparenty i tłumaczą, że rząd przed nimi ucieka.

Interweniowała Służba Ochrony Państwa i policjanci. Po tych zamieszkach szef rządu zakończył wystąpienie i odjechał.

Dosadny komentarz Donalda Tuska

Do opisywanych wydarzeń odniósł się już były premier Donald Tusk. Skomentował je w swoim stylu. - Mateusz, zgodnie z postulatem Strajku Kobiet, czym prędzej się oddalił - napisał Tusk na Twitterze.

Policja: 16 osób wylegitymowanych

Onet donosi, że w trakcie tego zdarzenia wylegitymowano 16 osób. Teraz zostanie wobec nich wszczęta odpowiednia procedura prawna. Na razie nie wiadomo, co dokładnie może im grozić.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić