o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Problem w rodzinie Wałęsy. Dzieci walczą w sądzie

258
Podziel się

Córka byłego prezydenta, Magdalena, zeznawała przeciwko swojemu bratu, Sławomirze. Rodzina od lat walczy z jego problemami z alkoholem i liczy, że zostanie wysłany na przymusowy odwyk alkoholowy. Syn Lecha Wałęsy nie pojawił się w sądzie.

Problem w rodzinie Wałęsy. Dzieci walczą w sądzie
Lech Wałęsa. (East News)
bEDSIrqZ

We wtorek w sądzie rejonowym Gdańsk - Południe trwała sprawa o przymusowe umieszczenie w ośrodku odwykowym Sławomira W. Sąd przesłuchiwał dwóch świadków w sprawie - córkę byłego prezydenta Magdalenę oraz jej męża Lecha. Jak przekazuje Super Express, małżonkowie pojawili się w sądzie przed 8 rano.

Rodzina była mocno zdenerwowana całą sytuacją, która trwa już od kilku lat. Córka Magdalena liczy, że po jej zeznaniach ciężkie przejścia się skończą. Wszyscy spodziewają się, że sąd wyśle Sławomira W. na przymusowy odwyk alkoholowy. Sam syn byłego prezydenta nie pojawił się dziś w Gdańsku - przebywa w swoim domu w Toruniu. Oskarżony nie godzi się na przymusowe leczenie.

bEDSIrrb
Ja na żaden odwyk się nie wybieram. Byłem na dwóch i wystarczy. Jak mnie sąd wyśle na odwyk, to będzie musiała przyjść po mnie policja - mówi dziennikarzowi "Super Expressu" Sławomir W.

Problemy alkoholowe Sławomira trwają od wielu lat. W 2017 roku był na swoim drugim odwyku. Gdy z niego wyszedł i wrócił do Torunia, tego samego dnia napił się alkoholu. Wówczas jego brat Bogdan powiedział, że jeżeli dobrowolnie się nie zgodzi na kolejne próby leczenia, to zrobi wszystko, aby zmusił go do tego sąd i umieścił na zamkniętym oddziale.

bEDSIrrh

Żona byłego prezydenta mówiła o swoim synu, że jest "zagubiony" i "trochę się odciął od rodziny". Sam Sławomir przyznaje że ma problemy z alkoholem, ale nie chce odbywać kolejnego odwyku. Mieszka w Toruniu, pracuje z domu, składając komputery. Ma czworo dzieci z różnych związków.

Doszedłem do wniosku, że tak się nie da. Nie da się pić i mieć rodzinę. Ja wybrałem alkohol. By nie krzywdzić rodziny, zostawiłem ją - mówił wówczas byłego prezydenta Super Expressowi.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSIrrC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(258)
Gosc
5 miesięcy temu
Jaki ojciec taki syn... Wałęsa podczas internowania też lubił pić za pieniądze podatnikow trunki i to nie byle jakie bo koniaki i wino Francuskie, a z papierosów najlepiej chamowi smakowały PalMale.
Demokracja
5 miesięcy temu
Pogratulować wyborcom sukcesu ich wybrańców! Reforma szkolnictwa daje efekty. Miejscownika od celownika nie rozróżniają.
Zadra
5 miesięcy temu
No z kalarepy brzoskwinia nie wyrośnie a przynajmniej rzadko oj bardzo rzadko ..
bEDSIrrD
Janek
5 miesięcy temu
To patologia po jednej i drugiej stronie.Alkohol zawsze towarzyszył tym rodzinom.Zapomnieli obydwoje o swoich korzeniach.BOLEK z matką boską w klapie zapomniał o swoim synie Grzegorzu..o wnukach którzy siedzą w więzieniu.Pomigana rodzina
Errata
5 miesięcy temu
Tytuł nieadekwatny do treści. Nikt z nikim nie walczy, to nie jest postępowanie przeciwko, a w sprawie. Walka to toczy się o życie Pana Sławomira
jan-49
5 miesięcy temu
jaki tatus tacy synowie kropka w kropke
J34
5 miesięcy temu
Wzorowa polska rodzina. Tylko Bolek mógł taka rodzinę stworzyc
takie coś
5 miesięcy temu
i to zrobiło przewrót i decydowało o naszym kraju
Gosia K.
5 miesięcy temu
Alkoholizm to problem wielu rodzin i to bez względu na status społeczny.. NIE rozumiem tych złośliwych komentarzy..Mnie też z p.Walesa nie po drodze, ale współczuję i fajnie,że rodzina próbuje walczyć.. Choć to....sam zainteresowany musi chcieć wyjść na prostą.. Rodzina może tylko wspierać...
Kuso
5 miesięcy temu
Jej bratowi Sławomiże.
Krys
5 miesięcy temu
Lechu zajmij się najpierw rodzina, ktora zmarnowałeś tak jak Polskę.
Sip
5 miesięcy temu
Panie Slawomirze czy mógłby Pan posluchac rodziny i zacząć sie leczyc.Rodzina robi co może, a pan nic nie zmienia ,dlaczego nie spróbować inego zycia.
Zygi
5 miesięcy temu
Pomodle się aby wyszedł z nałogu to nie jest jego wina Pomodle się teź aby tata przed śmiercią wyzdrowiał i pojednał się z Panem Bogiem.
bEDSIrrv
GRZ
5 miesięcy temu
Rączka rączkę myje, jaki ojciec taki syn, NADLUDZIE BEZ CZCI, GODNOŚCI I HONORU, i w pierwszej ławce w kościele
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić