Wirusolog nie ma wątpliwości. "Niezaszczepieni mają gwarancję"

1441

Profesor Ernst Kuipers, wirusolog i prezes stowarzyszenia holenderskich szpitali LNAZ, ostrzega, że osoby, które nie zaszczepiły się przeciwko COVID-19, mogą mieć pewność, że prędzej czy później zachorują.

Wirusolog nie ma wątpliwości. "Niezaszczepieni mają gwarancję"
Wirusolog Ernst Kuipers (Getty Images)

Profesor Ernst Kuipers podkreślił, że jest zaniepokojony gwałtownie rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w Niderlandach. W ubiegłym tygodniu odnotowano prawie 39 tys. zachorowań na COVID-19. To o 50 proc. więcej niż tydzień wcześniej.

Wirusolog ostrzega niezaszczepionych

Dane ze szpitali również nie napawają optymizmem. Hospitalizowanych jest 849 pacjentów z COVID-19, z czego 192 na oddziałach intensywnej terapii. To wzrosty odpowiednio o 38 i 26 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Osoby, które nie przyjęły preparatu przeciwko koronawirusowi, mają gwarancję, że prędzej czy później zachorują na COVID-19 – ostrzegł prezes stowarzyszenia holenderskich szpitali LNAZ.
Jeśli chcemy, aby opieka medyczna była dostępna np. dla pacjentów z rakiem, musimy zapobiec wzrostowi zachorowań na koronawirusa – podkreślił.

W odpowiedzi na ten apel burmistrz miasta Urk wezwał niezaszczepionych mieszkańców do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Nadmorskie miasto ma najniższy wskaźnik szczepień w całych Niderlandach. Wynosi on poniżej 40 proc., podczas gdy średnia dla całego kraju wynosi ok. 85 proc.

Zobacz także: Profesor bije na alarm. "Dla nich zabraknie miejsca"

Autor: NB
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić